Naga MarketsCeny waloru na tle oscylatorówEuropejskie rynki akcji zakończyły ubiegły tydzień pozytywnym akcentem, osiągając trzeci tygodniowy wzrost w ciągu ostatnich czterech tygodni. Pomimo niewielkiej stabilizacji w ubiegłym tygodniu, wciąż istnieje obawa, że wzrost wskaźników infekcji w Chinach, Japonii, Indiach i części stanów w USA, może znacznie utrudnić perspektywy ożywienia w czasie, gdy gospodarki próbują powrócić do normalnego trybu, otwierając na powrót wiele różnych działalności.

Europejskie rynki akcji zakończyły ubiegły tydzień pozytywnym akcentem

Decyzja Apple o zamknięciu w sumie 11 sklepów na Florydzie, w Arizonie i Karolinie, a także zawieszenie operacji statków wycieczkowych z portów USA przez Cruise Lines International Association, wpłynęły na rynki amerykańskie w piątek. Rosnące wskaźniki infekcji zwiększyły obawy dotyczące perspektyw ożywienia w kształcie litery V, choć rynki nadal wyceniają je jako najbardziej prawdopodobne.

To przekonanie o ożywieniu w kształcie V zostanie prawdopodobnie przetestowane w najbliższych dniach. Wielka Brytania ma ogłosić ewentualne złagodzenie obostrzenia zachowania odległości 2 metrów w tym tygodniu, aby zapobiec systemowemu szkodzeniu branży hotelarskiej.

Wzrost liczby zlokalizowanych przypadków koronawirusa w Niemczech wzbudził obawy związane z drugą falą, ponieważ 4-dniowy średni wskaźnik „R” wzrósł z 1,79 do 2,88 w ciągu jednego dnia. Ten gwałtowny wzrost liczby przypadków – 1000 w jednym miejscu, wzbudził obawy, że choroba znów wymyka się spod kontroli.

W przypadku częściej stosowanej średniej z 7 dni, poziom „R” przekroczył 2, a chociaż liczba przypadków w Niemczech nadal pozostaje niska, istnieje pewien niepokój, że poziom ten wzrośnie jeszcze bardziej. Ponieważ Niemcy są powszechnie chwalone za szybką reakcję na koronawirusa, zarówno pod względem fiskalnym, jak i medycznym, kraje w całej Europie będą teraz nerwowo spoglądać w ich kierunku, gdy władze zmagają się z nawrotem kryzysu.

To potęguje obawy, że pogarszająca się sytuacja może wykroczyć poza granice Niemiec i zagrozić planom ponownego otwarcia krajów w pozostałej części Europy. Ponieważ Hiszpania również planuje znieść stan wyjątkowy, aby móc ponownie otworzyć swój przemysł turystyczny, można się spodziewać niepokojów o sytuację w Niemczech i o to, czy nie otworzy ona drogi do nawrotu epidemii za kilka tygodni w pozostałej części Europy.

Wydaje się, że rynki w Azji na razie odrzucają te obawy wraz z najnowszymi opublikowanymi szczegółami ustawy o bezpieczeństwie narodowym w Hongkongu, której zarys został przedstawiony przez władze chińskie w sobotę i ma wejść w życie 6 września.

Chiny stwierdziły, że projekt ustawy ma na celu ochronę bezpieczeństwa narodowego przed wywrotami i terroryzmem, podczas gdy USA, UE i Wielka Brytania obawiają się, że zostaną wykorzystane do podważenia ram jednego kraju i dwóch systemów, które zostały uzgodnione w czasie przekazania traktatu Hongkongu do Chin w 1997 r.

Rynki europejskie mogą otworzyć się nieco niżej, koncentrując się na rosnących wskaźnikach infekcji w Europie, w związku z obawami, że scenariusz ożywienia w kształcie litery V może się nie powieść. Ceny złota nadal rosną, a ostatnie maksima na poziomie 1 765 USD prawdopodobnie zostaną ponownie przetestowane.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

Kursy walut: dolar, funt, euro i jen

EURUSD – para notuje spadki odkąd dotarła do szczytu przy 1,1400 na początku miesiąca. Wsparcie znajduje się obecnie przy 1,1160/70, jednak przełamanie poniżej 1,1150 może otworzyć drogę w kierunku 1,1020. Opór znajduje się przy 1,1270.

GBPUSD – kurs znajduje się pod presją po wybiciu wsparcia wyznaczonego przez linię trendu przy 1,2430 i 50-dniową MA na poziomie 1,2420. Przełamanie to otwiera perspektywę powrotu do majowych dołków w okolicy 1,2075. Musimy ponownie wybić powyżej 1,2450, by doszło do stabilizacji.

EURGBP – para wybiła powyżej 0,9000, co otwiera drogę powrotną w okolice 0,9240, jeżeli utrzymamy się ponad poziomem 0,9020. Wsparcie linii trendu z tegorocznych dołków znajduje się przy 0,8925.

USDJPY – opór znajduje się przy 50-dniowej MA na 107,70/80, natomiast wsparcie w okolicy 106,40. Przełamanie poniżej 106,00 i dołków z maja otwiera drogę na perspektywę powrotu poziomu 105,20.

Kurs złota i DAX w górę, notowania EUR/USD bez zmian w stosunku do odczytów z piątku

Germany 30 – wśród Klientów CMC Markets przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD na niemiecki indeks DAX lekkie niezdecydowanie i równomiernie podzielone nastroje, z lekką dominacją tych spadkowych: pod względem ilości Klientów transakcje krótkie stanowią 54% (bez zmian od zeszłego tygodnia), a przy wartości pozycje Sprzedaj wynoszą 58%, punkt w górę w stosunku do danych z piątku.

Złoto – sentyment na kontrakcie CFD na złoto wskazuje na utrzymującą się dominację nastrojów wzrostowych: w chwili obecnej 68% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Kup, o punkt procentowy wyżej w stosunku do danych z minionego tygodnia. Po stronie wartości 65% to pozycje długie, w tym miejscu nastąpił wzrost o dziesięć punktów w stosunku do piątku.

EUR/USD – dominacja nastrojów spadkowych utrzymuje się również wśród Klientów posiadających otwarte pozycje na kontrakt CFD oparty o tę parę walutową. Ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 60% (spadek o punkt), a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje krótkie dominują w 78%, bez zmian w stosunku do ostatnich odczytów z piątku.

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here