Naga MarketsniedźwiedzieCzy jesteśmy o krok przed kryzysem na polskiej giełdzie? Patrząc na to co dzieje się na polskim parkiecie można odnieść wrażenie, że inwestorzy uciekają wraz z rosnącą awersją do ryzyka. W trakcie połączenia online ze studiem Comparic24.TV, Marcin Tuszkiewicz dzieli się swoimi przemyśleniami na temat kondycji polskiej giełdy, ostatnich spadków na indeksach oraz sytuacji technicznej sektora bankowego i energetycznego.


Indeks WIG Banki obciążone kredytami we frankach

Byłem dość optymistycznie nastawiony jeszcze miesiąc temu, liczyłem na dalsze wzrosty, jednak mocne wybicie bez żadnej korekty zostało zanegowane i część inwestorów dostrzega, że kapitał ucieka z rynku. Czeka nas gorszy okres dla polskiej giełdy, szczególnie najbliższe pół roku – uważa Marcin Tuszkiewicz.

Indeks WIG Banki znajduje się na kluczowym wsparciu 7130, a jego przebicie otworzy drogę nawet do poziomu 6400. Sektor bankowy pozostaje pod presją kredytów frankowych. Szacuje się, iż aż 60 mld zł może kosztować przewalutowanie kredytów we franku na korzyść klientów, co jest równowarte czterech lat zysków całego sektora.

indeks wig banki

Nie ma chętnych na WIG Energia

WIG Energia na poziomie 2020 punktów to poziom historycznych minimów. Inwestorzy pomimo tak tanich akcji sektora energetycznego nadal obawiają się niepewności związanej z przyszłością całego sektora. Brakuje pomału w Polsce instrumentów, w które jest sens inwestować – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here