Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić sie do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 27 listopada 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7770 zł 27.11.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4887 zł 27.11.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,0141 zł 27.11.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1506 zł 27.11.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o ponad 3 grosze

Kurs euro wzrósł w piątek przed południem o ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od kilku dni aprecjacji do ponad 3 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 4 grosze

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w piątek przed południem o niespełna 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od środy aprecjacji do ponad 4 groszy.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych wzrostów, kurs franka dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 4,15 zł. Jeżeli strefa ta zostanie trwale pokonana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji CHF.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta powyżej 5 zł

Kurs funta utrzymywał się w piątek przed południem na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić uwagę, że już od kilku dni oscyluje on nieco powyżej bariery 5 zł. Jeżeli tylko rynek odrzuci to wsparcie, kurs funta mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć nawet do 5,07 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara w okolicy wsparcia

Kurs dolara wzrósł w piątek przed południem o niespełna 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do 2,5 grosza. Warto zwrócić uwagę, że wskutek trwającej od początku listopada deprecjacji, dotarł on w okolice techniczne wsparcia w wysokości 3,7425 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie więc odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, w wyniku której kurs dolara mógłby wzrosnąć do 4,78 z.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin spadnie teraz do 12 000 USD – mówi Brian Kelly
Następny artykułBrexit: 3. główne kwestie sporu. GBP/USD z celem na 1,40?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here