Naga Marketskwadraty z napisem usdcadW ostatnich tygodniach notowania USDCAD dotarły do szczytu ze stycznia 2016 roku. Po odbiciu od 1.47 wartość dolara kanadyjskiego wzrosła do 1.39. Ten ruch wydaje się być znaczący, ale bezpośrednie porównanie z poprzednimi korektami wskazuje pewne podobieństwa. Przykładem jest korekta z 2019 roku, ten długotrwały swing różni się czasem trwania, ale nie wielkością liczoną osią pionową.

Notowania USDCAD dotarły do szczytu z 2016 r.

Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że ostatnie 4-5 tygodni jest fazą korekty. Potwierdza to zniesienie 50%, czyli fakt, że spadki zdyskontowały połowę impulsu mającego początek na początku roku.

Podaż zyskałaby poważny argument do przejęcia kontroli nad kształtem wykresu w momencie przełamania zielonej strefy. Jest ona wynikiem serii szczytów z ostatnich pięciu lat. Od 2016 roku była to poważna bariera, która została pokonana dopiero w tym roku.

Jeżeli ostanie białe świece są potwierdzeniem trendu wzrostowego, dlatego ostanie tygodnie można traktować jako korektę. Wskaźnik stochastyczny nie dotarł jeszcze do strefy wyprzedania, a zwykle ma to miejsce przed kolejnym impulsem wzrostowym. Może to sugerować rozbudowanie w czasie aktualnej fazy rynku i pozostanie powyżej 1.39-1.40.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here