Naga MarketsKurs USD/PLN znajduje się najwyżej od maja 2020 r. Eurodolar pogłębia ostatnie minimaPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi próby wyhamowania zniżki eurodolara (najniższe poziomy od czerwca 2020). Złoty jak i inne EMy pozostają jednak pod presją. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,6470 PLN za euro, 4,1113 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,5219 PLN względem funta szterlinga oraz 4,4135 PLN w relacji do franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,94% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs USD/PLN kontynuuje wzrosty

Ostatnie godziny handlu na rynku FX były dynamiczne. Eurodolar pogłębia ostatnie minima rzutując na nastroje wokół walut EM. Trudno mówić o panice na PLN czy na koszyku CEE, jednak trend jest zauważalny. Powodem wzrostu wyceny USD jest podbicie oczekiwań, za sprawą danych makro, na potencjalne podwyżki stóp ze strony Fed.Mocniejszy USD zwyczajowo oznacza również presję na PLN i tak jest również w tym przypadku. USD/PLN notuje najwyższe poziomy od czerwca 2020r. Na niekorzyść PLN dodatkowo działa dysparytet stóp procentowych na poziomie regionu CEE. NBP sugerował jednak że może wypłaszczać i wyhamowywać zbytnią dynamiczne ruchy na PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. GUS pod dane dot. obrotów towarowych styczeń wrzesień 21′, a NBP powinien przeprowadzić aukcję QE.

Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN sygnalizuje chęć wybicia z dużej formacji klina zwyżkującego. Teoretycznie oznacza to presję na dalszą deprecjację złotego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior akcje notowania | forint kurs | gpw wirtualna polska | prognoza bitcoin | benefit kurs | kryptowaluty ranking | dolar australijski euro |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here