Naga MarketsKurs USD/PLN znajduje się blisko okrągłego poziomu 4,0. Eurodolar pozostaje nad 1,15 USDPiątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych emocji. Eurodolar pozostaje nad 1,15 USD, a PLN koryguje ostatnie podbicie. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5992 PLN za euro, 3,9808 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3617 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3802 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,964% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs USD/PLN powraca w okolice 4 PLN

Ostatnie godziny nie przyniosły większych emocji na rynku FX. Eurodolar spadł ponownie bliżej 1,15 USD w reakcji na dane z amerykańskiego rynku pracy, które teoretycznie przybliżają nas do docelowych podwyżek ze strony Fed. Lokalnie obserwujemy ciekawy układ na PLN, gdzie zaskakujący, mocny ruch RPP nie przyczynił się do mocniejszego podbicia złotego. USD/PLN wrócił do okolic 4 PLN, a EUR/PLN ponownie testuje 4,60 PLN. Jest to poniekąd zaskakujące jednak pamiętać należy o spadkach na eurodolarze, które rzutują na nastroje wokół CEE. Dodatkowo jesteśmy w trakcie bardziej napiętych relacji z EU co też nie sprzyja „klimatowi” wokół PLN.Dzienny wykres PLN
Dzienny wykres PLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie inwestorzy śledzić kluczowe wskaźniki z amerykańskiego rynku pracy, gdzie szacunki NFP zakładają +400k.

Z rynkowego punktu widzenia na PLN nie dzieje się zbyt wiele, co częściowo jest pochodną słabszych nastrojów wokół EM FX.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pkp cargo | kursy kryptowalut wykresy | kurs akcji orlen | benefit giełda | cena akcji enea | giełda allegro | Forint kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here