Naga MarketsKurs USD/PLN zbliżył się do bariery 3,80. Złotemu sprzyja sytuacja na rynkach Amerykańska waluta jest w wyraźniejszym odwrocie na globalnych rynkach po tym jak wystąpienie szefa FED w ubiegły piątek nie dało wskazówek, co do rychłego ograniczenia skali skupu aktywów. Od wtorku widzimy też zdecydowany popyt na złotym, który budowany jest na fali spekulacji, co do interwencyjnej podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej już w październiku.

Kurs USD/PLN blisko poziomu 3,80, z kolei EUR/PLN zbliża się do 4,50

Pojawiają się też oczekiwania, że nasi decydenci powinni wziąć przykład od Węgrów, którzy po rozczarowaniu wysoką inflacją zareagowali dość zdecydowanie. W kontekście tych rozważań na pewno ważnym wydarzeniem będzie posiedzenie RPP w przyszłym tygodniu, a także późniejsza konferencja prezesa Glapińskiego.Dobra passa na złotym może się skończyć, jeżeli rynek dostanie wyraźny sygnał, że RPP będzie chciała zaczekać z oceną sytuacji do publikacji listopadowej projekcji inflacyjnej. Widać wyraźnie, że inwestorzy dali teraz naszym decydentom wyraźny kredyt zaufania.

Złotemu na razie sprzyja też sytuacja na globalnych rynkach, a konkretnie słaby dolar. Dane napływające z USA wypadają słabo i coraz częściej tłumaczy się to obawami, co do rozwoju wariantu Delta. To podbija tylko scenariusz w którym na posiedzeniu FED 22 września nie dojdzie do żadnych decyzji odnośnie ograniczenia skupu aktywów. Inwestorzy mają, zatem wciąż margines czasowy do rozgrywania rajdu ryzyka.

Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny USDPLN

W środę zbliżyliśmy się do bariery 3,80 zł za dolara, oraz 4,50 zł za euro. Te poziomy mogą zostać naruszone w kolejnych dniach, gdyż sentyment na rynkach pozostaje dobry. W kalendarzu mamy teraz kluczowe dane Departamentu Pracy USA w piątek, ale nie powinny one zatrząść rynkami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior giełda | oncoarendi cena akcji | indeks nasdaq | dolar prognoza | biomed notowania | gpw selvita | kantorowy kurs hrywny |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here