Naga MarketsKurs USD/PLN powrócił w stronę poziomu 3,88. Stabilny poranek na złotymPoniedziałkowy handel nie przynosi większych zmian w wycenie złotego, który niewiele skorzystał na poprawie sentymentu po piątkowym wystąpieniu szefa FED w Jackson Hole. Słowa Powella zinterpretowano jako „brak konkretów” na temat rychłego taperingu, co doprowadziło do przeceny dolara, oraz ustanowienia nowych maksimów na Wall Street.

Kurs USD/PLN zbliża się do poziomu 3,88, z kolei kurs EUR/USD dotarł do linii trendu spadkowego przy 1,1810

Dzisiaj rano globalny rynek wysyła już mieszane sygnały – tracą chociażby waluty Antypodów, które zaliczyły w piątek mocne odreagowanie. Powracają lokalne problemy, a dla Australii i Nowej Zelandii jest to pogarszająca się sytuacja pandemiczna (mimo wprowadzonych już kilka tygodni temu obostrzeń).A w kraju inwestorzy będą pozycjonować się pod jutrzejsze szacunki GUS na temat sierpniowej inflacji CPI – rynkowy konsensus wskazuje na poziom 5,1 proc. r/r, a więc nowy rekord – a także szczegóły wzrostu PKB w II kwartale, oraz publikowane w środę dane PMI za sierpień. Najważniejsza będzie tu inflacja, która może doprowadzić do powrotu spekulacji na temat jesiennej podwyżki stóp procentowych o 15 p.b., a w zasadzie znalezienia wystarczającej liczby głosów do poparcia tego wniosku.

Dzisiaj mamy wolny dzień w Wielkiej Brytanii (letnie święto bankowe), co może mieć wpływ na aktywność na rynku złotego. Z globalnych danych, które mogą mieć pośredni wpływ na naszą walutę warto zwrócić uwagę na sierpniowe indeksy koniunktury w strefie euro (godz. 11:00), oraz szacunki inflacji z Niemiec za mijający miesiąc.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny USDPLN

Kurs EURUSD dotarł do linii trendu spadkowego przy 1,1810, co może prowokować krótkoterminową korektę. Ta perspektywa może lekko podbijać USDPLN, który powrócił w stronę 3,88. Z kolei na EURPLN mamy wąskie pasmo wahań 4,5700-4,5850. Generalnie – czekamy na jutrzejsze dane CPI.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs jena | budimex akcje | kurs ethereum | neuca akcje opinie | dolar nowozelandzki pln | cena akcji lotos | notowania ropy forex |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here