Naga MarketsKurs USD/PLN porusza się w rejonie 3,9240-3,9260. Odreagowanie wzrostowe złotegoW poprzednim tygodniu wartość polskiego złotego spadła do najniższych poziomów od marca br. Ostatnie sesje przynoszą już jednak odreagowanie wzrostowe po dotarciu do tych kilkumiesięcznych minimów. Indeks BOSSAPLN dzisiaj rano także pnie się w górę, docierając do okolic 85,60 pkt.

Kurs USD/PLN oddał w poprzednim tygodniu część wcześniejszych zwyżek

Warto jednak zaznaczyć, że na razie ten ruch wzrostowy jest mimo wszystko relatywnie niewielki, więc trudno tutaj mówić o istotnym powrocie optymizmu na rynek złotego.Wyraźnie widać, że siłę utrzymuje amerykański dolar. O ile w poprzednim tygodniu kurs USD/PLN oddał część wcześniejszych zwyżek, to nadal porusza się w rejonie 3,9240-3,9260. Są to więc nadal poziomy bliskie tegorocznych szczytów, ustanowionych pod koniec marca, a wynoszących tuż ponad 3,98.

Podobna sytuacja ma miejsce na wykresie EUR/PLN, jednak w tym przypadku odreagowanie jest nieco wyraźniejsze. Wartość EUR/PLN dzisiaj kontynuuje spadki i schodzi już poniżej poziomu 4,60. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że rejon 4,59-4,60 wcześniej służący jako techniczny opór, obecnie może posłużyć jako wsparcie, przynajmniej na chwilę.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Dzisiaj kalendarz danych makro dla Polski jest pusty, co oznacza, że rodzima waluta będzie poruszać się pod dyktando informacji z USA, a także wystąpień przedstawicieli Fed oraz ECB. Nowy tydzień, jak na razie, rozpoczyna się od powrotu apetytu na ryzyko, który służy m.in. notowaniom polskiego złotego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar funt | notowania walut | eurocash kurs | ropa kurs | wti kurs | kurs liry tureckiej kantor | ccc akcje wykres |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here