Naga MarketsKurs USD/PLN porusza się nadal w okolicach 3,97. Podwyższona zmienność na rynku złotegoPoprzedni tydzień wniósł na rynek złotego wiele niepewności, a co za tym idzie, podwyższoną zmienność notowań. Indeks BOSSAPLN, mimo podbitki w górę w środę po decyzji RPP w sprawie stóp procentowych, zakończył miniony tydzień na minusie. Dzisiaj obserwujemy delikatny wzrost tego agregatu ponad poziom 85 pkt., jednak nadal w ramach piątkowych ruchów cenowych.

Kurs USD/PLN znajduje się blisko poziomu 3,97

O ile pierwsza od lat podwyżka stóp procentowych w Polsce wywołała wiele komentarzy, to nie rozjaśniła ona istotnie dalszych planów RPP w zakresie zacieśniania polityki monetarnej. Prezes NBP zachowawczo ocenił, że RPP będzie się przyglądać rynkowej reakcji na wspomniane podwyżki i nie będzie się śpieszyć z kolejnymi decyzjami.Złotemu pod koniec tygodnia zaszkodził jednak nie tylko brak jasnych wskazówek co do dalszych działań RPP, lecz także wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który rozbudził obawy o relacje Polski z UE, zwłaszcza w kontekście pozyskiwania funduszy pomocowych.

Na głównych parach walutowych ze złotym nie widać wyraźnych przetasowań. Notowania USD/PLN poruszają się nadal w okolicach 3,97, natomiast kurs EUR/PLN porusza się w rejonie 4,60.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Dzisiaj kalendarz danych makroekonomicznych dla Polski jest pusty, a istotne dane – m.in. finalny odczyt inflacji za wrzesień – pojawią się dopiero pod koniec tygodnia. W rezultacie, rodzima waluta będzie reagować na sytuację globalną oraz, w pewnym stopniu, także na wspomniane spekulacje dotyczące skutków wyroku TK.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur usd | benefit akcje notowania | oncoarendi akcje prognozy | lira turecka kurs | aktualny kurs dolar lew | gpw pkn orlen | develia kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here