Naga MarketsKurs USD/PLN pod presją podaży. Kontynuacja odreagowania wzrostowego na rynku PLNW poprzednim tygodniu wartość polskiego złotego dynamicznie odreagowywała straty, odrabiając z nawiązką kilka wcześniejszych spadkowych sesji. Dzisiaj rano złoty nadal porusza się na fali względnego optymizmu, a indeks BOSSAPLN utrzymuje się w okolicach piątkowego zamknięcia, czyli w rejonie 85,70 pkt.

Kurs USD/PLN znajduje się tuż poniżej 3,94

Analogiczne ruchy mają miejsce na głównych parach walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN pozostają pod presją podaży, a obecnie znajdują się tuż poniżej 3,94. Z kolei notowania EUR/PLN oscylują w rejonie piątkowego zamknięcia przy wycenie około 4,5720.Ruch wzrostowy na rynku złota jest częścią szerszego odreagowania na globalnych rynkach walutowych. W ostatnich dniach wyhamowała zwyżka wartości amerykańskiego dolara, tworząc pole do odrobienia strat przez pozostałe waluty. Nie zawsze jednak odreagowanie było dynamiczne – przykładem jest eurodolar, gdzie notowania odbiły się w górę jedynie nieznacznie.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

W Polsce na początku bieżącego tygodnia nie jest zaplanowana publikacja żadnych istotnych danych makroekonomicznych. To sprawia, że dzisiaj i jutro notowania rodzimej waluty będą zależeć w dużym stopniu od sytuacji na świecie i nastrojów globalnych inwestorów. Istotne dane w Polsce pojawią się dopiero w środę, kiedy to rynek będzie rozgrywał komunikat ze strony RPP, dotyczący wysokości stóp procentowych w Polsce.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur online | orange kurs akcji | jsw giełda | akcje ten square games | ciech akcje kupno | średni kurs korony norweskiej nbp | lotos notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia

investObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here