Naga MarketsKurs USD/PLN oscyluje w okolicach 3,8780. Polski złoty kontynuuje słabośćPolski złoty zakończył poprzedni tydzień na minusie. Notowania indeksu BOSSAPLN zeszły bowiem do rejonu 86 pkt. i dzisiaj rano poruszają się niewiele powyżej tej bariery. To oznacza, przynajmniej na razie, kontynuację presji spadkowej na notowaniach złotego, zwłaszcza że fundamentalnie niewiele się przez ostatnie dni zmieniło, a dzisiaj może czekać nas spokojna sesja za sprawą braku istotnych danych makro.

Kurs USD/PLN pozostaje blisko ponad trzymiesięcznych maksimów

Kalendarz danych makro jest bowiem niemal pusty. Oprócz późniejszej publikacji indeksu cen nieruchomości NAHB w USA, mamy do czynienia jedynie z zaplanowaną na godzinę 10:00 publikacją danych dotyczących przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia w Polsce za czerwiec (oczekiwania zakładają wzrost zatrudnienia o 2,7% rdr, a wynagrodzenia o 9,7% rdr, co jest sporym wynikiem, ale niższym niż we wcześniejszym miesiącu).Dane z Polski mogą jednak nadal pozostawać w cieniu oczekiwań dotyczących sytuacji na rynkach globalnych, gdzie istotnym trendem pozostaje siła amerykańskiego dolara. Co prawda ostatnie dane makro nie były dla dolara istotnym wsparciem, ale pojawiły się na nowo dyskusje na temat możliwego taperingu w USA.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Obecnie notowania USD/PLN oscylują w okolicach 3,8780, a więc pozostają blisko ponad trzymiesięcznych maksimów. W kolejnych dniach może rozegrać się walka przy poziomie 3,90. Z kolei notowania EUR/PLN poruszają się w rejonie lokalnych szczytów z przełomu kwietnia i maja br., a obecnie znajdują się niewiele poniżej poziomu 4,58.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co z kursem franka | notowania lotos | dax wykres | wti kurs | kurs usd on line | akcje pkn | ropa wti forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here