Naga MarketsKurs USD/PLN odbija na fali umocnienia dolara amerykańskiego. Kursy walut w środęZgodnie z założeniami, notowania polskiego złotego wczoraj poruszały się pod dyktando sytuacji na rynkach światowych. Tam umacniał się amerykański dolar – wartość waluty Stanów Zjednoczonych ruszyła wyraźnie w górę w relacji do pozostałych globalnych walut. Zniżki było więc widać nie tylko na wykresie eurodolara, ale również na notowaniach polskiego złotego. Indeks BOSSAPLN wczoraj zniwelował praktycznie całą poniedziałkową zwyżkę, a dzisiaj nadal znajduje się pod presją podaży.

USD/PLN mocno w górę, EUR/PLN również odbija

Na fali umocnienia dolara, wczoraj notowania USD/PLN dynamicznie odbiły w górę. Kurs tej pary walutowej we wtorek powrócił ponad 3,70, a dzisiaj przekracza już wyraźnie 3,7260 i powraca na najwyższe poziomy od ponad tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Polski złoty osłabia się również w relacji do euro. Notowania EUR/PLN także pną się w górę, a dzisiaj rano przekroczyły już barierę na poziomie 4,50.

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Polsce pojawią się dane na temat koniunktury konsumenckiej, a także przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia. Informacje te na ogół nie mają jednak istotnego przełożenia na notowania złotego, więc rodzima waluta nadal pozostanie pod wpływem sytuacji na rynkach globalnych.

Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here