Naga MarketsKurs USD/JPY zaczyna sprawdzać linię trendu wzrostowego przy 113,50Spadki dolara obserwowane rano zostały utrzymane. Bilans tygodnia na bazie koszyka dolara (FUSD) też jest negatywny, chociaż ruch w ostatnich dniach nie był jednorodny. Analiza techniczna podpowiada jednak, że dalsze spadki amerykańskiej waluty nie są oczywiste, gdyż nie została naruszona strefa wsparcia 93,45-93,75 pkt.

Kurs USD/JPY znajduje się blisko poziomu 113,50

Fundamenty podobnie – na rynku może pojawić się niepewność, jeżeli rynki zaczną uwzględniać dodatkowe czynniki ryzyka mogące wpłynąć na wyhamowanie wzrostu gospodarczego (nowa mutacja Covid Delta Plus), a wręcz bać się ryzyka stagflacji.Uwagę zwraca też sytuacja na rynku rentowności amerykańskich obligacji – te dzisiaj cofają się w okolice 1,65 proc. (10-letnie), ale wczoraj mieliśmy podbicie do 1,70 proc., oraz na rynku ropy – korekta jest płytka, a ceny powracają w okolice 83 USD za baryłkę.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

W grupie najsilniejszych walut w gronie G-10 znalazł się dzisiaj jen. Kurs USDJPY zaczyna sprawdzać linię trendu wzrostowego przy 113,50. Umocnienie jena to pośrednio wynik budowania oczekiwań przed przyszłotygodniowym posiedzeniem Banku Japonii, po tym jak opublikowane rano dane CPI wskazały na jej podbicie we wrześniu do 0,2 proc. r/r.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Pytanie jednak na ile nie jest to dyskontowanie potencjalnych pesymistycznych scenariuszy dla globalnej gospodarki i giełd, które mogą podciąć USDJPY.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here