Naga Markets

Notowania EUR/USD znajdują się przy poziomach odniesienia

Pierwsza sesja w 2022 roku w USA przebiegała pod zdecydowane dyktando kupujących. Dow Jones rósł o 0,68 proc., a notowania S&P500 zyskiwały 0,64 proc. Oba benchmarki wyznaczyły nowe historyczne maksima. Najsilniej zwyżkował jednak Nasdaq100. Notowania technologicznego indeksu rosły o 1,20 proc.

Udany dzień zaliczyły Apple oraz Tesla. Producent elektroniki jako pierwszy w historii osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie 3 bln USD. Dzień kończył się jednak poniżej tego poziomu. Akcje Tesli drożały natomiast o ponad 10 proc. po zadowalającym raporcie produkcyjnym.Na rynku azjatyckim nastroje są bardziej zrównoważone. Nikkei225 zyskuje 1,7 proc., ale Hang Seng utknął przy poziomach odniesienia.

Na FX dominuje apetyt na ryzyko, choć notowania głównych par walutowych nie uległy znaczącej zmianie. EUR/USD znajduje się przy poziomach odniesienia.

Odwrót od bezpiecznych przystani ciąży japońskiemu jenowi. Kurs USD/JPY urósł do 115,79.

Dobrze radzą sobie przedstawiciele Antypodów. AUD/USD rośnie do 0,7206, podczas gdy kurs NZD/USD odbija w okolice 0,6790.

W oczekiwaniu na decyzję RPP ws. poziomu stóp procentowych złoty broni poziomów odniesienia. EUR/PLN znajduje się w okolicy 4,5744.

Na rynku surowców istotnie przecenione zostało złoto, co w dużej mierze było efektem poprawy nastrojów i odwrotu od bezpiecznych przystani. Nie pomogło również zbliżenie do technicznego oporu. We wtorek notowania kruszcu oscylują wokół 1805 USD za uncję.

Ceny ropy naftowej minimalnie rosną o poranku. Baryłka WTI kwotowana jest na poziomie 76,2 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 79,1 USD.

Na rynku Bitcoina trwa krótka konsolidacja, której dolna banda przebiega nieco poniżej 46 tys. USD za token. We wtorek kwotowania wszystkich ważnych kryptowalut znajdują się przy poziomach odniesienia.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here