Naga Markets

Kurs USD/JPY utworzył wsparcie na 112,50 i obecnie znajduje się poniżej silnego oporu na 114,00Podczas wczorajszej pozytywnej sesji, FTSE100 odnotował najwyższy jednodniowy wzrost od lipca, a DAX zamknął się tuż przed poziomem 15500. Wczorajsze wzrosty pojawiły się pomimo rosnącej liczby przypadków zachorowań na wariant Delta, który ciągle obciąża niemiecką opiekę zdrowotną.

Kurs USD/JPY znajduje się poniżej oporu na 114,00. Zmiana sentymentu na rynkach

Inwestorzy postanowili się skupić na komentarzach urzędnika WHO, który powiedział, że nie będzie potrzeby szczepienia przeciwko Omicronowi, którego dotychczas odnotowane przypadki były łagodne. W środę giełdy europejskie pływały w zieleni, pomimo ciągle pojawiających się doniesień o nowych przypadkach zachorowania na Omicron, przybywających z całego kontynentu, a także z Wielkiej Brytanii.Rynki amerykańskie również odnotowywały wzrosty, które dodatkowo zostały wzmocnione dobrym raportem ADP i solidną publikacją ISM dla przemysłu. Chociaż wczorajsze wzrosty były znaczące, biorąc pod uwagę wrażliwość rynków na nagłówki artykułów, istniało ryzyko wystąpienia równie dynamicznych spadków i pojawiły się one na koniec sesji.

W ciągu ostatnich kilku dni sentyment znacznie się zmienił i chociaż powszechnie wiadomo było, że Omicron prawdopodobnie się rozprzestrzeni, odnotowanie pierwszego przypadku w Stanach Zjednoczonych najwyraźniej było wielkim zaskoczeniem, gdyż zobaczyliśmy bardzo silną przecenę na rynku akcyjnym.

Reakcja USA zeszłej nocy była przesadzona, biorąc pod uwagę, że jak dotąd nie było żadnych dowodów na to, że Omicron będzie większym zagrożeniem od wcześniejszych wariantów. Wczorajsza reakcja rynku pokazuje jak zmienne i kruche są obecnie nastroje, pomimo różnych zapewnień ze strony WHO, a także wielu firm produkujących szczepionki, w tym BioNTech i Oxford University.

Podczas gdy rynki akcji nadal oscylują między nadzieją a strachem, rynki obligacji również oczekują na kolejny ruch Rezerwy Federalnej w zakresie polityki pieniężnej. W tym kontekście nie jest więc zaskakujące, że dziś rano czeka nas słabsze otwarcie giełd w Europie.

EURUSD – nadal reaguje na opór z okolic 1,1385, kolejny znajduje się przy 1,1420. Kluczowe wsparcia utrzymują się na minimach z zeszłego tygodnia w pobliżu 1,1185, a także przy 1,1160. Przejście przez 1,1420 otworzy drogę do 1,1520.

GBPUSD – wsparcie pozostaje w okolicach 1,3160, ta para walutowa musi wrócić powyżej 1,3400, aby się ustabilizować i mieć szansę na zbliżenie do poziomu 1,3500.

EURGBP – napotkał opór na linii trendu rozciągniętej od szczytów z 2020 r. na 0,8540, najbliższe wsparcie znajduje się na 0,8480. Wybicie jednego z tych poziomów podyktuje dalszy kierunek ruchu.

USDJPY – utworzył wsparcie na 112,50 i obecnie znajduje się poniżej silnego oporu na 114,00, pozostanie poniżej niego może zapowiadać spadki do 111,80.

FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 70 punktów niżej, na poziomie 7098.

DAX – oczekuje się otwarcia 172 punkty niżej, na poziomie 15300.

CAC40 – możliwe otwarcie 82 punkty niżej, poziomie 6800.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – kasowy – sentyment dla kontraktu CFD na niemiecki indeks DAX odzwierciedla rosnącą dominację byków: w chwili obecnej 66% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Kup, dziewięć punktów procentowych wyżej w stosunku do danych ze środy. Po stronie wartośc,i  72% to pozycje długie. Dla tego kategorii od wczoraj odnotowano wzrost o dwanaście punktów.

US 30 – kasowy –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie CFD na amerykański  indeks Dow Jones, cechują się nastawieniem wzrostowym, jednak powoli ono topnieje: pod względem ilości Klientów transakcje Kup stanowią 61% (-7 punktów prcoentowych od wczoraj), a przy wartości, pozycje Kup wynoszą 57%, o trzynaście punktów niżej w porównaniu do danych ze środy.

Ropa Crude WTI – kasowy – nastroje wśród przeprowadzających transakcje na kasowym kontrakcie CFD na Ropę WTI wskazują na ilościową dominację byków – dla tej kategorii pozycje Kup stanowią teraz 77%,  poziom ten od wczoraj zmienił się o dwa punkty w dół. Pod względem wartości otwartych transakcji również dominują byki – 81% to pozycje Kup, w tym miejscu pojawił się ośmiopunktowy spadek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro prognozy na najbliższe dni | blik co to | akcje orlen | biomed akcje rekomendacje | orlen giełda | comarch gpw | giełda lpp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here