Naga Markets

Kurs USD/JPY rozpoczyna kolejną falę wzrostową. Co dalej z jenem?Notowania USDJPY potwierdziły w zeszłym tygodniu znaczenie linii trendu wzrostowego opartej na minimach z maja i sierpnia b.r., co może zapowiadać kolejną falę zwyżek na tej parze. Wprawdzie inflacja CPI w Japonii bije rekordy, ale szef Banku Japonii zbagatelizował ten fakt, a nowe informacje na temat sytuacji pandemicznej w Chinach mogą stanowić argument dla podtrzymania “gołębiego” nastawienia wśród decydentów.

Notowania jena umacniają się względem dolara

Technicznie mamy mocne wybicie górą z wcześniejszej kilkusesyjnej konsolidacji. Dla podtrzymania zwyżek na USDJPY ważne będzie zachowanie się rentowności amerykańskich obligacji, które zaczęły odbijać.

Jeżeli rynek uwierzy w to, że możliwy jest powrót 10-latek ponad poziom 4,0 proc. w ciągu najbliższych tygodni, to może dać to preteksty do większego ruchu w górę na USDJPY. Na razie jednak tutaj jasności nie ma i być może dodatkowym impulsem będą zapiski z posiedzenia FED, jakie poznamy w najbliższą środę wieczorem.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Piątkowa świeca na EURUSD zamknęła się poniżej strefy 1,0350-60, co uruchomiło impuls do głębszej korekty. Dzisiaj rano spadliśmy już poniżej dołka, jaki miał miejsce w zeszłym tygodniu przy 1,0280. Na dziennym wykresie można próbować rysować kanał spadkowy, który gdyby miał się sprawdzić, to sprowadziłby notowania EURUSD na powrót w okolice parytetu.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Wspólnej walucie mogą zaszkodzić mniej “jastrzębie” perspektywy dla polityki EBC (mogą to pokazać też czwartkowe zapiski), napięcie geopolityczne wokół Ukrainy (kryzys humanitarny), czy też wreszcie globalne obawy dotyczące recesji i związany z tym risk-off, który faworyzuje wtedy dolara.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułSytuacja w Chinach kluczowa dla cen miedzi
Następny artykułAmerykański dolar próbuje odzyskać siły. Kurs EUR/USD kontynuuje korektę
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here