Naga Markets

Kurs USD/JPY poniżej wsparcia przy 114,50. Rynek podąża schematem Powella Inflacja producencka (PPI) za grudzień wyniosła w grudniu 9,7 proc. r/r (szacowano 9,8 proc. r/r), ale już bazowa przyspieszyła do 8,3 proc. r/r (prognozowano 8,0 proc. r/r). Z kolei cotygodniowe bezrobocie wzrosło do 230 tys. (oczekiwano 200 tys.). Dane są mieszane, ale nie mają większego wpływu na rynek, który podąża schematem narzuconym we wtorek przez Powella – dolar jest słaby, a giełdy maszerują w górę.

Dolar kontynuuje spadki

Uwagę zwraca siła tzw. bezpiecznych przystani (CHF i JPY). Zwłaszcza, że na rynku nie widać jakiejś ucieczki od ryzyka. Tym samym wytłumaczenie może leżeć po stronie lokalnych czynników. Frank podobnie jak na jesieni może być nadal podbijany na bazie nieformalnych spekulacji, co do podwyżki stóp przez SNB (są one rekordowo niskie i realnie po uwzględnieniu grudniowej inflacji CPI w Szwajcarii wynoszą już -2,25 proc.). Z kolei na relację USDJPY wpływ mają opadające w dół po wcześniejszych zwyżkach rentowności amerykańskich obligacji – obecnie 10-letnie są przy 1,73 proc.Wykres tygodniowy USD/CHF
Wykres tygodniowy USD/CHF

Na tygodniowym ujęciu USDCHF widać, że odbicie od długoterminowej linii trendu spadkowego nie jest raczej przypadkowe. Zejście na nowe minima w tym roku dyktuje kierunek.

Wykres dzienny USD/JPY 13.01.2022
Wykres dzienny USD/JPY 13.01.2022

W przypadku USDJPY jesteśmy poniżej wsparcia przy 114,50, oraz 4-miesięcznej linii trendu wzrostowego. To sygnał, że na rynku zagościła większa korekta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje selvita | kurs euro online | kurs nasdaq | cfd jak działa | usa 500 | długoterminowa prognoza kursu korony szwedzkiej | famur cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here