Naga MarketsKurs USD/JPY odnotował silne wzrosty i jest coraz bliżej szczytu z jesieni 2018 r. przy 114,54Opublikowane dzisiaj o godz. 14:30 dane o sprzedaży detalicznej we wrześniu pozytywnie zaskoczyły (0,7 proc. m/m i tyle samo po odjęciu wpływu samochodów i paliw), ale nie ruszyło to zbytnio dolarem, który pozostał słaby. Nieco później, bo o godz. 16:00 pojawiły się szacunki indeksu nastrojów konsumenckich na połowę października, które wypadły gorzej (71,4 pkt.).

Kurs USD/JPY kontynuuje wzrosty

Warto jednak wspomnieć, że w końcu września dane zaskoczyły na plus (72,8 pkt.). Reasumując, konsumpcja w USA nie wypada źle, wpływ czwartej fali pandemii jest coraz mniejszy, pytanie jednak na ile obawy, co do do inflacji, a zwłaszcza kryzysu energetycznego, nie doprowadzą do wyhamowania jej dynamiki w nadchodzących miesiącach.Na razie jednak rynek akcji ma powody do zadowolenia (S&P500 zdaje się celować w strefę oporu 4475-4500 pkt.), chociaż warto zwrócić uwagę na dzisiejsze podbicie rentowności obligacji USA (10-letnie wzrosły do 1,5750 proc.). To już zaczyna ważyć na dynamice zmian technologicznego Nasdaq.

Wykres dzienny FUS100
Wykres dzienny FUS100

Po wybiciu linii trendu spadkowego, popyt nieco się dzisiaj pogubił.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Na rynku FX rosnące rentowności obligacji podtrzymują silne wzrosty na USDJPY. Jesteśmy jednak coraz bliżej szczytu z jesieni 2018 r. przy 114,54. Czy da on pretekst do korekty USDJPY?

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Na przeciwległym biegunie nadal pozostaje funt. Inwestorom nie przeszkadzają zbytnio doniesienia o trudnych rozmowach pomiędzy Wielką Brytanią, a UE w kwestii tzw. protokołu irlandzkiego. Minister Frost po spotkaniu z unijnym komisarzem Sefcovic’em przyznał, że nadal są duże różnice w kluczowych sprawach.

Rynek zdaje się jednak bardziej stawiać na oczekiwania, co do podwyżki stóp przez BOE, a politykę pozostawia politykom… Technika podpowiada, że najbliższy opór na GBPUSD to rejon 1,3775-1,3800.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea giełda | lew bułgarski kurs | kurs akcji pkobp | oncoarendi akcje kupno | orange giełda | dolar kurs | kurs ropy naftowej |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here