Naga MarketsKurs USD/JPY oddał zyski. Wahania jena napędzają rentowności obligacjiKoszt zabezpieczenia krótkoterminowych ruchów jena wzrósł do jednorocznego maksimum po zwiększonych wahaniach, w wyniku których waluta odbiła się w środę od czteroletniego minimum. Notowania USD/JPY wróciły pod obszar przy 114,50 wskazując tym samym na jego fałszywe wybicie.

Notowania dolara do jena wróciły pod opór

Trzymiesięczna zmienność implikowana na USD/JPY wzrosła do 6,9%, co sprawiło, że ochrona przed wahaniami cen była droższa dla firm i dużych japońskich ubezpieczycieli.Jednomiesięczna zmienność implikowana także wzrosła, a spread między tymi zmiennościami był najwyższy od roku. To z kolei oznacza, że rynek mocniej wycenia ryzyko bardziej natychmiastowych swingów na rynku walutowym.

Za dużą zmienność odpowiadają przede wszystkim wahania rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Te natomiast rosną z uwagi na presję inflacyjną oraz traderów zakładających podniesienie stóp procentowych przez Fed. W tym samym czasie, Bank Japonii utrzymuje gołębie nastawienie do polityki pieniężnej.

We wtorek notowania USD/JPY wzrosły o 0,61 proc. i pokonały strefę oporu w obrębie 114,50. Wczoraj kurs dolara do jena znalazł się jeszcze wyżej, na poziomach widzianych ostatnio w marcu 2017 r.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Kurs USD/JPY oddał zyski. Wahania jena napędzają rentowności obligacji

Bykom nie udało się jednak utrzymać kontroli. Zamiast tego, wczorajsza sesja zakończył się spadkiem o 0,64 proc. Na wykresie dziennym USD/JPY uformował się niedźwiedzi outside bar, a cena wróciła pod opór. Najbliższe wsparcie ponownie wypada teraz w okolicach 112,80 i zbiega się z dolną wstęga Bollingera.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here