Naga Markets

Kurs USD/CAD zyskuje w oczekiwaniu na decyzję BoCBank Kanady ma dziś ogłosić kolejną decyzję w sprawie polityki monetarnej o 16:00. Ekonomiści spodziewają się, że BoC pójdzie w ślady Fed i podwyższy stopy o 75 pb. Podobne oczekiwania można wywnioskować z wyceny instrumentów rynku pieniężnego, w której na dzisiejsze posiedzenie wyceniono 73 punkty bazowe podwyżki.

Kurs USD/CAD zmierza w kierunku ważnego oporu

Podczas gdy BoC mniej więcej podąża za Fed w swoich posunięciach, istnieje znaczna różnica między poziomami stóp w obu krajach. Jeśli oczekiwania zostaną spełnione, a BoC podniesie stopy o 75 punktów bazowych, główna stopa procentowa w Kanadzie wyniosłaby 3,25% – przedział, który przez niektórych jest postrzegany jako restrykcyjny.Rodzi to pytania, czy BoC będzie skłonny do dalszych podwyżek po dzisiejszej decyzji. Właśnie dlatego inwestorzy skupią się głównie na komunikacie towarzyszącym dzisiejszej decyzji w celu uzyskania dalszych wskazówek.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Patrząc na wykres na interwale D1, widzimy, że para porusza się w kanale wzrostowym od II kw. 2021 r. i ostatnio wybiła się powyżej zniesienia 38,2% po pandemicznym ruchu spadkowego. Kolejny opór do obserwowania w przypadku kontynuacji ruchu w górę można znaleźć w obszarze 1,33, gdzie znajduje się górna granica kanału.

Warto zauważyć, że strefa oznaczona zniesieniem 50% zniesieniem znajduje się nieco powyżej i zapewni dodatkowy opór. Oprócz decyzji BoC, para może być również zmienna podczas dzisiejszych przemówień członków Fed. USD/CAD jest również wywyższony poprzez ostatnie spadki cen ropy naftowej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | akcje orlen | rynek kryptowalut | akcje cdr | kurs benefit | nasdaq indeks | orlen kurs akcji |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRopa naftowa najtańsza od stycznia. WIG-20 zaliczyły dziś nowe 2,5-letnie minima
Następny artykułDogecoin (DOGE) skupowany przez “wieloryby”, wynika z danych IntoTheBlock
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here