Naga MarketsKurs USD/CAD znajduje się przy 1,2455. Na FX dominują waluty surowcowe, w tym NOK i CADNa rynku akcji przeważa awersja do ryzyka w oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu wyników kwartalnych w USA. Po niewielkiej korekcie powyżej 80 USD ponownie wróciła cena ropy WTI. Dolar pozostaje nieco w tyle stawki G10.

Kurs USD/CAD blisko poziomu 1,2455. Dolar kanadyjski zyskuje na szerokim rynku

Na FX dominują waluty surowcowe, w tym NOK i CAD, które są dużymi beneficjentami wzrostu ceny ropy naftowej na rynkach finansowych. USD/CAD znajduje się przy 1,2455, podczas gdy EUR/NOK handlowany jest na poziomie 9,8625.Na rynku głównym eurodolar oscyluje wokół 1,1550, kurs GBP/USD odbija do 1,36. 

Złoty pozostaje chwiejny i wrażliwy na zmianę nastrojów rynkowych. Kurs EUR/PLN w środę o poranku utrzymuje się przy 4,5790. 

Na rynku towarowym ropa naftowa wraca powyżej 80 USD za baryłkę w przypadku benchmarku WTI. Skromna przecena nie zburzyła sentymentu wokół surowca. Baryłka ropy Brent wyceniana jest na 83,3 USD. 

Cena złota na rynkach finansowych tkwi w konsolidacji w okolicy 1760 USD za uncję. Rynek złota pozostaje zależny od wahań sentymentu wokół dolara. 

W środę rano minimalnie przeceniane są główne kryptowaluty. Bitcoin tanieje o 1 proc. do 55,4 tys. USD za token, podczas gdy cena Ethereum spada do 3,4 tys. USD. 

Rynek akcji wyczekuje na otwarcie sezonu raportów kwartalnych. We wtorek na Wall Street dominowały jednak niedźwiedzie. Dow Jones stracił 0,34 proc., a notowania S&P500 zniżkowały o 0,24 proc. W tym samym czasie Nasdaq100 skurczył się o 0,14 proc.

invest

W Azji widoczna jest presja zaczerpnięta z USA. Hang Seng traci 1,4 proc., Nikkei225 cofa się o 0,1 proc. Powyżej poziomów odniesienia wysuwa się jedynie Shanghai Composite. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here