Naga MarketsKurs USD/CAD wynosi 1,2660. Dolar kanadyjski wyróżnia się w przestrzeni G10Piątkowy poranek przynosi odreagowanie po uprzednim umocnieniu dolara. Notowania większości walut umacniają się względem „zielonego”, a na giełdach panuje relatywny spokój. Ropa naftowa wciąż wysoko, a odbicie po przecenie notuje złoto. Spokojne umocnienie na rynku krypto.

Kurs USD/CAD spada, z kolei EUR/USD oscyluje w okolicy poziomów odniesienia przy 1,1770

Czwartkowa sesja giełdowa w USA kończyła się w mieszanych nastrojach, gdyż na rynku dało się zaobserwować znaczący poziom awersji do ryzyka. Dow Jones cofnął się o 0,18 proc., a S&P500 tracił 0,16 proc. Przecenie oparł się jedynie technologiczny benchmark Nasdaq100.Dobre dane o sprzedaży detalicznej wspierały sektor konsumencki oraz nieruchomości, które tworzą szeroki indeks S&P500. Gorzej wypadł sektor energetyczny.

Na rynku azjatyckim widać zanegowanie trendu z Wall Street i skromne odbicie. Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., podczas gdy kurs Hang Seng również zwyżkuje o 0,5 proc.

Notowania terminowe indeksów europejskich nie wskazują jednoznacznie kierunku otwarcia piątkowej sesji.

Na FX obserwujemy odwrót od dolara, po czwartkowym umocnieniu i wszystkie wiążące się z tym konsekwencje. EUR/USD oscyluje w okolicy poziomów odniesienia, przy 1,1770.

W przestrzeni G10 wyróżniają się AUD oraz CAD, których kurs względem dolara wynosi odpowiednio: 0,7305 oraz 1,2660.

Po głębokiej korekcie odbija cena złota. Uncja kruszcu na rynkach finansowych wyceniana jest na 1760 USD. Obecnie kurs zmaga się z ważnym oporem.

invest

Cena ropy naftowej utrzymuje się wysoko, pomimo zamieszania wokół dolara. Silne fundamenty sprawiają, że korekta, nawet jeśli występuje, to jest niewielka. W piątek rano ropa WTI wyceniana jest na 72,1 USD za baryłkę, przy cenie ropy Brent w okolicy 75,4 USD za baryłkę.

Skromne, jak na rynek krypto, acz systematyczne wzrosty notują kryptowaluty. Kurs Bitcoina rośnie kolejny raz o około 1,5 proc., a cena najbardziej popularnej cyfrowej waluty wraca powyżej 47,8 tys. USD za token.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Jesse Livermoore | aktualny kurs liry tureckiej | bitcoin wiadomości | pkp cargo akcje wykres | kurs nasdaq | gpw dino | akcje enea |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here