Naga MarketsKurs USD/CAD wybił średnioterminowe wsparcie w rejonie 1,25Rynki mają teraz pretekst do dyskusji, czy dzisiejsze dane są „wystarczająco dobre” dla szefa FED, który nie wykluczał możliwości rozpoczęcia taperingu przez FED już na posiedzeniu planowanym na początek listopada.

Kurs USD/CAD przebił poziom 1,25

Wrzesień miał wymazać sierpniową wpadkę, a dane okazały się jeszcze gorsze – poza rolnictwem przybyło zaledwie 194 tys. etatów wobec 235 tys. w sierpniu. Sytuację poprawia spadek stopy bezrobocia do 4,8 proc. z 5,2 proc., oraz wzrost dynamiki płacy godzinowej o zakładane 4,6 proc. r/r.Dzisiejsze dane stanowią pewien problem dla FED, który w pewnym sensie już zapowiedział początek taperingu w IV kwartale. Czy decydenci zaczekają do grudnia, zamiast podjąć decyzję w listopadzie? To nie takie proste, jak mogłoby się wydawać, stąd reakcja rynków jest bardziej wyważona. Indeksy na Wall Street zdają się zastanawiać nad dalszym kierunkiem, rentowności obligacji kontynuują (teraz już nieco zagadkowy?) marsz w górę, a dolar nieco oddaje pola na głównych relacjach.

W przestrzeni G-10 nadal silny pozostaje tylko w relacji do JPY (USDJPY wybił nowy szczyt ponad 112,06), oraz zaskakująco wobec AUD. Wobec pozostałych walut nieco traci, ale poza SEK i CAD zmiany nie przekraczają 0,15 proc. jak w przypadku NOK. Liderem dnia jest CAD po tym jak dane z rynku pracy wypadły nieźle (157 tys. nowych etatów we wrześniu) podbijając oczekiwania wobec ruchów ze strony Banku Kanady (wygaszenie QE i przybliżenie terminu podwyżki stóp procentowych).

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Wybicie nowego szczytu stało się faktem, chociaż warto zaczekać do końca dnia i dalej obserwować sytuację na rynku długu w USA.

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD

Na wykresie USDCAD uwagę zwraca wybicie średnioterminowego wsparcia w rejonie 1,25.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: selvita akcje prognozy | wp akcje | kurs zlotego | bitcoin trend app | kurs euro | kurs euro prognozy na najbliższe dni | amrest gpw |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here