Naga MarketsKurs USD/CAD wkrótce wzrośnie? Analiza techniczna pary walutowejInstrument USDCAD pomimo dużej zmienności i dynamiki w poszczególnych sesjach, co przekłada się na długie świece, pozostaje zamknięty w obszarze dwóch ukośnych linii. 

Kurs USD/CAD – problem  stwarza opór 1.2740

Dolna linia opisuje szerszy kontekst, czyli umacniającego się dolara amerykańskiego. Proces ten zakończył  się dotarciem do oporu 1.2940 i od ponad miesiąca nie udało się pokonać tej wartości, podobnie jak i wsparcia 1.2500.  Tym samym notowania tej pary walutowej ugrzęzły w szerokim obszarze, co przekłada się na ruch boczny, który przybiera kształt  trójkąta.Ostatnie dni uwypukliły znaczenie 1.2650. W przeszłości było to wsparcie i teraz także lokalne spadki wyhamowują w tym miejscu. Może to sugerować powrót do dotychczasowej tendencji umocnienia USD. Szczególnie że niebieska strefa potwierdzona jest przez średnią krocząca MA50.

Notowania USDCAD
Notowania USDCAD

Ta linia ma duży potencjał we wskazywaniu końców faz spadkowych, co opisałem szarymi prostokątami.  Znajdziemy je także na wskaźniku Stochastic, który będąc wyprzedanym, dobrze potwierdza zakończenie korekty. 

Problem jednak stwarza opór 1.2740. Bez pokonania tego ograniczenia, nie ma co myśleć o utworzeniu nowego szczytu. Impas trwa i zawężające się czerwone linie informują, że raczej wcześniej niż później poznamy rozstrzygnięcie, która ze stron jest tą dominującą.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here