Naga MarketsKurs USD/CAD spada do 1,2620. Dolar kanadyjski jest dzisiaj najsilniejszą walutą w G10Presja inflacyjna utrudnia wzrosty na rynku azjatyckim, pomimo pozytywnego zakończenia piątkowej sesji na Wall Street. Po rajdzie sprzed weekendu wysokich poziomów bronią kryptowaluty. Stabilnie trzymają się również ceny surowców energetycznych.

Kurs USD/CAD odnotował spadek. Złoty z dużym spokojem wyczekuje środowego posiedzenia RPP

Kryzys energetyczny wciąż daje się we znaki rajdowi ryzyka, ale jednocześnie wspiera wysoką wycenę surowców. Notowania gazu naturalnego na rynkach finansowych oscylują wokół 5,75 USD. Baryłka WTI wyceniana jest na 75,7 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 79,2 USD za baryłkę.Na FX silne są waluty surowcowe. Kurs USD/CAD spada do 1,2620, a więc w okolice ważnego wsparcia. CAD w poniedziałek rano jest najsilniejszą walutą w segmencie G10.

Solidnie prezentuje się również  Aussie z kursem AUD/USD na poziomie 0,7270, podczas gdy notowania NZD/USD oscylują wokół 0,6943.

Na rynku bazowym eurodolar wciąż trzyma się nisko. Kurs oscyluje wokół 1,1595.

Złoty z dużym spokojem wyczekuje środowego posiedzenia RPP. Notowania EUR/PLN znajdują się przy 4,5750.

W piątek kryptowaluty zaliczyły rajd w górę o około 10 proc. Ceny najważniejszych kryptoaktywów znalazły się w poniedziałek przy poziomach odniesienia. Bitcoin kwotowany jest na 47,6 tys. USD.

W piątek na Wall Street dominowała zieleń. Dow Jones urósł o 1,43 proc., podczas gdy S&P500 zwyżkował o 1,15 proc. Minimalnie odstawał Nasdaq100, w przypadku którego wzrosty opiewały na 0,82 proc.

invest

Presja inflacyjna pogarsza jednak perspektywy gospodarcze i ciąży indeksom akcji, głównie w Azji. Wprawdzie rynek w Chinach pozostaje zamknięty z uwagi na Święto Narodowe, ale na innych rynkach dominują spadki.

Hang Seng zniżkuje o 1,9 proc. przy przecenie japońskiego indeksu Nikkei225 o około 1,1 proc.

Powyżej istotnego oporu przebiła się cena złota, która w poniedziałek oscyluje wokół 1760 USD za uncję. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here