Naga MarketsKolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz KanadyAnalitycy Narodowego Banku Kanady wyjaśnili, że dalsze pogorszenie światowej gospodarki i odpowiadający jej spadek cen ropy stanowią największe ryzyko dla dolara kanadyjskiego. Jednak jeśli, jak oczekują, decydenci w USA i Chinach zdadzą sobie sprawę z kosztu ich niebezpiecznej polityki i zaprzestaną niebezpiecznej gry politycznej, wówczas sentyment inwestorów do globalnego wzrostu ulegnie poprawie, co wesprze kanadyjską gospodarkę i walutę.


Zobacz również: Problemy w strefie euro. Kurs funta kierowany przez politykę – komentują duże banki

Dolar kanadyjski silnie uzależniony od globalnego wzrostu

kanadaEksperci wskazują, iż kanadyjska gospodarka jest na dobrej drodze, o czym świadczą silne odczyty makroekonomiczne z marca, do przyspieszenia wzrostu w drugim kwartale. To w połączeniu z usunięciem taryf celnych przez Stany Zjednoczone na import stali i aluminium z Kanady powinno spowodować wzrost kursu dolara kanadyjskiego, który zamiast tego nadal boryka się z obawami inwestorów o globalny wzrost.

W ocenie analityków kanadyjscy eksporterzy mogą również odnieść korzyść z silniejszego importu z USA w drugim kwartale. Eksperci oczekują, że wzrost w II kw. 2019 r. będzie lepszy niż 1,3%, który prognozuje Bank Kanady. Lepszy odczyt PKB zmniejszyłby oczekiwania inwestorów co do obniżki stóp w tym roku, zwiększając tym samym siłę dolara kanadyjskiego.

Podczas gdy pozostawiamy nasz cel na koniec roku na niezmienionym poziomie 1,30 dla pary USD/CAD, oczekujemy, że potencjalna umowa handlowa między USA, a Chinami tchnie nowe życie w ceny ropy, a tym samym w walutę kanadyjską. Być może będziemy musieli zrewidować tę prognozę, jeśli czerwcowe spotkanie G-20 nie zmieni obecnego toksycznego tonu w negocjacjach handlowych między USA, a jej partnerami handlowymi – napisano w raporcie.

Zobacz również: Jen traci status bezpiecznej przystani na Forex? Kurs dolara i wojna handlowa

kurs USDCAD w poniedziałek 3 6 19
Prognoza kursu USDCAD przez analityków NBF


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here