Naga MarketsKurs USD/CAD odnotował niewielki wzrost. Dane z rynku pracy nie podbiły znacząco dolaraBilans informacji, jakie napłynęły dzisiaj z Departamentu Pracy USA potwierdza scenariusz poprawy sytuacji po ostatnich słabszych miesiącach. Liczba nowych etatów w sektorze prywatnym była w październiku o 50 proc. wyższa od szacunków ekonomistów (odczyt 604 tys.), podczas gdy w sektorze pozarolniczym było to niecałe 20 proc. (odczyt 531 tys.).

Kurs USD/CAD ze wzrostem podczas piątkowej sesji

Stąd też dane należy uznać za niezłe, biorąc pod uwagę gorsze wskazania subindeksów zatrudnienia ISM i zwyczajową chwiejność ADP. Płace rosły w tempie 4,9 proc. r/r – jesteśmy coraz bliżej naruszenia bariery 5,0 proc. r/r. Dzisiejsze odczyty potwierdzają słuszność decyzji FED o taperingu i nieco podbijają oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych w drugiej połowie przyszłego roku. Być może jednak dolarowi potrzeba czegoś więcej?Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Na koszyku dolara FUSD sprawdzona została dzisiaj strefa oporu 94,50-94,78 pkt. Jej wybicie da mocny sygnał dla nowej fali wzrostowej.

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD

Dzisiaj poza danymi z rynku pracy w USA, mieliśmy też te z Kanady. Te wypadły gorzej od oczekiwań (zatrudnienie wzrosło o 31,2 tys.). Ruch w górę na USDCAD nie jest jednak duży. To, czy USDCAD pójdzie dalej w górę, będzie pośrednio zależne od sytuacji na surowcach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt giełda | polenergia giełda | pkp cargo cena akcji | akcje | biomed kurs | aktualny kurs korony czeskiej | kurs gbp online |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here