Naga Markets

W ciągu ostatnich dni kurs wirtualnej waluty Terra Classic wzrósł o prawie 100%. Pod tym względem wyprzedziła ona pozostałe kryptowaluty, które w tym czasie odnotowywały straty bądź niewielkie zyski. Mimo powiązania owego projektu z Terrą (LUNA), która upadła w maju br. spekulanci przyczynili się do wzrostu jej ceny. Doszło do tego na tle uruchomienia stakowania LUNC oraz propozycji nowej usługi spalania tokenów. 

Kurs Terra Classic podskoczył o 250% we wrześniu

Plasująca się obecnie na 26 pozycji kryptowaluta LUNC wyprzedziła wiele coinów pod względem procentowych wzrostów w zakresie 7-dniowym. Kontrowersyjny projekt podniósł swoją cenę o prawie 100% w tym czasie, podczas gdy reszta wirtualnych walut doświadczyła spadku, bądź niewielkiego wzrostu. Od początku września wzrost na wykresie Terra Classic wyniósł aż 250%. Choć jest on nową wersją upadłej Terry (LUNA) po rebrandingu, to nie zniechęciło handlowców do dokonywania zakupu LUNC.

Wzrost popytu na tę wirtualną walutę może mieć charakter spekulacyjny. Ma on powiązanie również ze wdrożeniem stakowania LUNC. Zostało ono uruchomione 27 sierpnia br. Do tej pory użytkownicy zablokowali ponad 610 mld tokenów LUNC. Przy podaży netto w wysokości 6,9 bln monet LUNC stanowi to prawie 9%.

Do stakowania LUNC inwestorów może zachęcać wysoka roczna stopa zwrotów w wysokości 37,8%. Aby jeszcze bardziej zwiększyć niedobór  tej kryptowaluty, członkowie społeczności zaproponowali również mechanizm spalania, w wyniku którego transakcje przeprowadzane na LUNC zostałyby opodatkowane. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Ryzyko związane z LUNC

Według danych ostatniemu wzrostowi Terra Classic towarzyszyły niższe wolumeny, co może sygnalizować, że inwestorzy nie są przekonani do rajdu w dłuższym terminie. Na potencjalną korektę wskazują także niektóre wskaźniki techniczne, np. dzienny wskaźnik siły względnej (RSI). Wczoraj przekroczył on 90 punktów, co sygnalizuje na ekstremalne wykupienie, po którym zwykle dochodzi do spadku kursu. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułZłoty rośnie w wyniku zapowiedzi dalszych podwyżek stóp w strefie euro
Następny artykułKursy walut NBP. Frank górę. Złoty traci w piątek 9 września 2022 r.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here