Naga MarketsKurs Tauronu odbija po niewielkiej korekcie Kurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas ostatniej sesji przed Świętami o około 1,01%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 2,62 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego 1,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,60 zł. W sumie od końca października spółka drożeje już o ponad 60%.

Płytka korekta

Notowania spółki wyglądały całkiem nieźle w ostatnich dniach przed przerwą na Święta. Po ponad 10% korekcie, cena zaczęła reagował odbiciem na poziom poprzedniego wierzchołka. Mogło to sugerować bardzo krótką korektę i szybki powrót do listopadowego trendu. Od początku marca, kiedy cena zaczęła rosnąć po wybuchu pandemii, mamy do czynienia z szerszym trendem wzrostowym. Korzystnie na spółki energetyczne działa uspokojenie sytuacji w górnictwie i ogólne planowanie odejścia od węgla.

Te artykuły również Cię zainteresują
tauron 28.12.2020
Notowania Tauron 28.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycje w OZE

Tauron Polska Energia nabył spółkę Wind T1, która prowadziła projekt budowlany o docelowej mocy 30 MW w województwie łódzkim, podała grupa. Energia elektryczna powinna popłynąć z inwestycji w połowie 2022 roku. Na elektrownię zlokalizowaną na terenach gmin Wolbórz i Moszczenica w powiecie piotrkowskim składać się będzie 15 turbin wiatrowych, każda o mocy 2 MW. Pierwsze prace mają rozpocząć się już na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Zgodnie z planem inwestycja ma zostać oddana do użytku w sierpniu 2022 r., podano w komunikacie.

“Konsekwentnie realizujemy założenia Zielonego Zwrotu Taurona, którego istotnym elementem jest zwiększenie mocy wiatrowych. To największa inwestycja OZE w Tauronie w tym roku. W 2025 roku w turbinach wiatrowych na lądzie chcemy mieć zainstalowanych ponad 1000 MW mocy. Rozwój odnawialnych źródeł energii to priorytet inwestycyjny i rozwojowy Taurona” – powiedział prezes Taurona Wojciech Ignacok, cytowany w komunikacie. Tauron aktualnie dysponuje dziewięcioma farmami, w których energię elektryczną wytwarzają 182 turbiny wiatrowe o łącznej mocy 380,75 MW. W ubiegłym roku Tauron podwoił moce wiatrowe poprzez akwizycję pięciu farm wiatrowych w północnej Polsce.

Wraz ze zwiększaniem mocy w wietrze Tauron realizuje projekty budowy farm fotowoltaicznych. Zgodnie z założeniami Zielonego Zwrotu Tauron, do 2025 roku Grupa chce zainwestować w farmy słoneczne o mocy 300 MW. Inwestycje w energetykę wiatrową i słoneczną mają być podstawą osiągnięcia założeń Zielonego Zwrotu, w perspektywie 2030 roku. Tauron za 10 lat planuje wytwarzać ponad 65% energii z OZE, przy jednoczesnym ograniczeniu emisyjności o połowę, przypomniano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here