Ułożone staby srebraKurs srebra od początku 2018 roku stale traci – obniżając swoją wartość z 17,7 dolara do dotychczas najniższego poziomu 13,88 dolara za uncję. Blisko 22 procentowa obniżka cenowa aktualnie przerodziła się w konsolidację trwającą już ponad trzy miesiące, odznaczającą się charakterystycznym wybranianiem dolnych ograniczeń cenowych. Taki układ może sugerować prawdopodobieństwo większego podejścia cen metalu szlachetnego – nawet do poziomów sprzed czerwca obecnego roku. 


Obecnie spadające ceny srebra oraz układ wskazują na możliwość wystąpienia większego ruchu na północ – zwłaszcza przyglądając się walorowi z wyższego interwału czasowego i porównując podobne schematy z 2015 oraz 2016 roku. Czy tym razem jednak będzie podobnie?

Srebro – analogiczny ruch w 2015?

Jeśli spojrzeć z interwału dziennego na szerszy kontekst rynku srebra, wówczas zauważyć można, że w podobny sposób rynek zachowywał się w przedziale końcówki roku 2015 a początku 2016, gdzie po serii spadków cen srebra – rynek popadł w konsolidację podobną do obecnej – czego finalnym skutkiem było relatywnie duże odreagowanie. Również jak podczas obecnej sytuacji, ceny srebra konsolidowały się w stosunkowo wąskim przedziale cenowym a pokonanie górnego ograniczenia wywołało impuls wzrostowy warty 2,2 dolara. Porównując to na teraźniejsze ceny, zakres ten obejmowałby dotarcie do ostatniej wyrysowanej strefy oporu na poziomie cenowym 16,20 dolara za uncję.

wykres SREBRO D1 17.12.2018
SREBRO D1 17.12.2018

Patrząc na wykres w obecnym układzie – górne ograniczenie znajdujące się na poziomie 14,80 musiałoby zostać pokonane, aby droga do wyższych poziomów na srebrze została otworzona. Pierwszymi strefami oporu najbliższymi po ewentualnym pokonaniu dotychczas najwyższego punktu ograniczającego ruch wzrostowy to 15.23, 15.60 oraz poziom docelowy dla pozycji długich 16.20.

Naturalnie, negacją obecnego układu byłoby wybicie wsparcia cenowego na poziomie 13.95, co automatycznie powinno wygenerować ruch pod kolejną strefę na poziomie 13,65 dolara za uncję.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here