Naga Marketssztabki sreberaZłoto pozostaje przy maksimach hossy od dłuższego czasu. Brak głębszej korekty sprawia, że część inwestorów zaczyna preferować srebro, metal, który w otoczeniu mniejszej awersji do ryzyka i braku strachu o perspektywy globalnej gospodarki może oferować wyższe stopy zwrotu.

Kurs złota pozostaje przy maksimach hossy od dłuższego czasu

W końcu srebro znajduje także szerokie zastosowanie także w przemyśle. Ba, sektor ten odpowiada za około 50 proc. globalnego zużycia. W ostatnim czasie relacja cen złota i srebra spadla poniżej 100,00.

Oznacza to, że jedna uncja złota znów kupuje mniej niż 100 uncji srebra. Zmianę preferencji potwierdzają zakupy ETFów. Od końca marca ten sektor zwiększył swoje zaangażowanie w srebro o 12 proc. Kurs srebra rośnie dziś trzeci dzień z rzędu i ponownie atakuje szczyty z początku marca.

Ich wybicie otwierałoby drogę do 18,85. Zakładamy, że ostatnie 10 dni to płaska korekta i zapowiedź wznowienia zwyżki raczej niż próba budowy formacji szczytowej. Za scenariusz bazowy przyjmujemy realizację zasięgu ruchu AB=CD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here