Naga Marketssztabki sreberaZłoto pozostaje przy maksimach hossy od dłuższego czasu. Brak głębszej korekty sprawia, że część inwestorów zaczyna preferować srebro, metal, który w otoczeniu mniejszej awersji do ryzyka i braku strachu o perspektywy globalnej gospodarki może oferować wyższe stopy zwrotu.

Kurs złota pozostaje przy maksimach hossy od dłuższego czasu

W końcu srebro znajduje także szerokie zastosowanie także w przemyśle. Ba, sektor ten odpowiada za około 50 proc. globalnego zużycia. W ostatnim czasie relacja cen złota i srebra spadla poniżej 100,00.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oznacza to, że jedna uncja złota znów kupuje mniej niż 100 uncji srebra. Zmianę preferencji potwierdzają zakupy ETFów. Od końca marca ten sektor zwiększył swoje zaangażowanie w srebro o 12 proc. Kurs srebra rośnie dziś trzeci dzień z rzędu i ponownie atakuje szczyty z początku marca.

Ich wybicie otwierałoby drogę do 18,85. Zakładamy, że ostatnie 10 dni to płaska korekta i zapowiedź wznowienia zwyżki raczej niż próba budowy formacji szczytowej. Za scenariusz bazowy przyjmujemy realizację zasięgu ruchu AB=CD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here