Naga MarketsKurs srebra odbija o ponad 7% i przekracza poziom 13 dolarów za uncjęWraz z dynamiczną zwyżką cen złota, w górę podążają notowania srebra. Cena tego kruszcu wczoraj odbiła się mocno w górę – o ponad 7% – i przebiła poziom 13 USD za uncję. Natomiast dzisiaj skuteczną barierą dla strony popytowej pozostają okolice 14 USD za uncję. 


Notowania srebra wykazują wyjątkowo dużą korelację z cenami złota. To sprawia, że jeśli perspektywy dla notowań złota pozostają wzrostowe, to pozytywnie przełoży się to także na notowania srebra.

Należy jednak wziąć pod uwagę specyfikę wzajemnych powiązań notowań obu metali. Srebro jest częściej niż złoto wykorzystywane w przemyśle, więc jego potencjał wzrostowy jest częściowo hamowany przez obawy dotyczące popytu przemysłowego na ten metal.

Ponadto, wielu inwestorów traktuje srebro jako bardziej ryzykowną alternatywę dla złota. Strona popytowa na rynku srebra wykazuje więc często większe ożywienie dopiero wtedy, gdy wzrosty notowań złota są już wyraźne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here