Naga MarketsKurs srebra notuje najlepszy miesiąc od 9 lat, komentuje M. Kiepas
Marcin Kiepas, Tickmill

Od kilku inwestorzy obserwują dynamiczny wzrost cen srebra. Wykres lipcowych kontraktów terminowych na giełdzie CME przebił poziom 23 dolarów za uncję, testując niemal siedmioletnie maksima. Silnie zyskuje również złoto, które zbliża się do poziomu 1900 dolarów za uncję. Aprecjacja metali szlachetnych następuje w momencie ogólnego optymizmu na parkietach giełdowych, w tym Wall Street, przy jednocześnie gorszej kondycji dolara amerykańskiego. Więcej o korelacjach zachodzących na rynku oraz o obecnej wycenie srebra na antenie Comparic24.tv opowiada Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill.

  • Srebro w środę zyskiwało ponad 7%, dodają kolejne półtora dolara do swojej wartości
  • W czwartek na rynku kontraktów terminowych cena sięgała 23,67 dol. za uncję pogłębiając wieloletnie maksima, w momencie publikacji artykułu cenny kruszec osuwa się jednak o 0,8%
  • W tym samym czasie dolar amerykański osuwa się piątą sesję z rzędu, a amerykański indeks S&P 500 pogłębia pięciomiesięczne maksima

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena srebra rośnie w lipcu najsilniej od 9 lat

Od początku miesiąca notowania srebra zyskują już 4,4 dol. za uncję, co przekłada się na wzrost procentowy o niemal 24%. Ostatni raz tak dobry miesiąc cenny kruszec notował ponad 9 lat temu, w maju 2011 roku, kiedy wyceny srebra sięgały historycznych maksimów, tuż pod poziomem 50 dol. za uncję.

Ceny srebra rynkowy dołek rysowały w marcu, w ostatnich dniach nastąpiło wyraźniejsze przyspieszenie wzrostów. Srebro jest teraz na ustach wszystkich, do tej pory aprecjacja nie była bowiem tak spektakularna jak na rynku złota, gdzie już jakiś czas temu testowane były kilkuletnie maksima. W przypadku srebra mamy teraz do czynienia z niemal siedmioletnimi maksimami – komentuje Marcin Kiepas z Tickmill.

Zdaniem rozmówcy Krzysztofa Kamińskiego, głównym powodem wzrostu srebra jest rosnący popyt inwestorów, którzy uznali, że złoto może być już zbyt drogie. W efekcie zaczęli kupować więc srebro, które fundamentalnie były cały czas tańsze. Systematycznie notowania metali szlachetnych podnosi również dodruk pieniądza na całym świecie, w tym słabnący w efekcie dolar amerykański oraz ogólny pozytywny nastrój traderów na rynkach giełdowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here