Naga MarketsKurs srebra notuje gwałtowne przecenyOstatnie dni na rynku srebra są wyjątkowo emocjonujące. Ceny tego kruszcu ugięły się bowiem pod naciskiem siły amerykańskiego dolara i powiązanej z nią przeceny na rynku złota.

Srebro spada razem ze złotem

W rezultacie, już w poniedziałek notowania srebra zniżkowały o 10% i pokonały w dół wsparcie w okolicach 26 USD za uncję. W późniejszych dniach spadki się pogłębiły – wczoraj cena srebra zniżkowała o imponujące 6% i dzisiaj kontynuuje przecenę. Obecnie notowania srebra oscylują w okolicach 22 USD za uncję, co jest najniższym poziomem od dwóch miesięcy.

Nie ulega wątpliwości, że notowania srebra kierują się w dół głównie na fali zniżek na wykresie cen złota. Notowania obu kruszców wykazują bowiem wyjątkowo dużą korelację, przy czym ceny srebra cechuje większa zmienność niż notowania złota (co jest widoczne nie tylko przy spadkach, lecz także przy wzrostach cen). Na rynkach obu kruszców nieustannie głównym pretekstem do zniżek jest siła amerykańskiego dolara – ostatnie kilka dni były okresem korekty wzrostowej na wykresie indeksu USD.

Chociaż ceny srebra niewątpliwie pozostają rozchwiane, to końcówka tygodnia na tym rynku może przynieść uspokojenie nastrojów lub nawet odreagowanie strat z ostatnich kilku dni. Wskaźniki techniczne sugerują bowiem wyprzedanie rynku.

Notowania srebra – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here