sztabki sreberaKurs metali szlachetnych rośnie – w tym srebra, które pokonało już kilka istotnych poziomów oporowych. W tym momencie tendencja na rynku metali zdaje się odwracać na korzyść obozu byków. Nadal przed srebrem wiele poziomów do przełamania jednak aktualne odbicie jest już jednym z największych w tym roku. Czy zakładane wcześniej cele zostaną zrealizowane? 


Ceny srebra w tym roku nie miały lekko – spadek z ceny 17,50 do poziomu blisko 13,80 to solidne obniżenie kursu – jednak tendencja ta może się zmienić. Z obecnego układu widać, że aktualne odbicie jest najsilniejszym odbiciem w tym roku, podczas którego srebro pokonuje istotniejsze poziomy oporowe zbliżając się coraz bardziej do zakładanych z poprzedniej analizy poziomów docelowych dla rajdu wzrostowego. W niej, głównym założeniem wzrostowym było podparcie się analogicznym schematem z przełomu roku 2015 oraz 2016, gdzie sytuacja wyglądała niemal identycznie. Jak widać – schemat na rynku powtarza się a cel określony z ostatniego impulsu jest bardzo prawdopodobny do zrealizowania.

Srebro – aktualna sytuacja

Obecnie ceny srebra osiągnęły poziom 15,28 dolara za uncję co sprawia, że założenie przedstawione z poprzedniej analizy zostanie już w części realizowane. Dwie strefy oporowe – na poziomie 14,80 oraz 15,23 – zostały przełamane a przed metalem jeszcze dwie, aby w pełni zrealizować zakładany cel w postaci poziomu 16,20 dolara. Choć w dalszym ciągu widoczny trend to trend spadkowy – to podejście pod powyższy poziom nadal wypisałoby się w korektę ostatnich spadków, co sprawia, że prawdopodobieństwo dalszych wzrostów jest nadal duże.

WYKRES SREBRO D1 28.12.2018
SREBRO D1 28.12.2018

W tym momencie warto obserwować obecne wsparcie – czyli poziom poprzednio uważany za oporowy 15.23 dolara. Poziom ten nie powinien być znacznie przełamany, aby sekwencja wzrostowa mogła się utrzymać. Jeśli jednak kurs srebra obniży się – ponownie wracając powyżej tego poziomu, wygeneruje to kolejny sygnał wzrostowy z celem kolejnego istotnego poziomu (15.60).

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here