Naga MarketsKurs srebra na drodze o poziomu 15 dolarów. Jest jednak pewna przeszkodaSłabnący w tym tygodniu dolar sprawia, że kurs srebra podnosi się z kolan po silnym spadku do dołka na poziomie 11,62 USD. Umocnienie XAGUSD zaprowadziło notowania nieopodal okrągłego poziomu 15 USD, jednakże od trzech akcja cenowa wskazuje na niezdecydowanie i stawia pod znakiem zapytania szansę na test tego oporu.


Inside bar na wykresie dziennym

Notowania srebra po dwóch dnia silnych wzrostów, w środę zwolniły tempo, a kolejnego dnia akcja cenowa się zatrzymania. Jak bowiem widać na wykresie dziennym poniżej, kurs XAGUSD utworzył wczoraj formację inside bar.

Wykres dzienny kursu srebra - 27 marca 2020 r.
Wykres dzienny kursu srebra – 27 marca 2020 r.

Dziś natomiast cena nadal przebywa w zakresie wczorajszej sesji kontynuując konsolidację. Jaki może być kolejny krok uczestników rynku? Zobaczmy, co dzieje się na wykresie o niższym interwale (1-godzinnym).

Próba wybicia z trójkąta

Inside bar na wykresie dziennym, to nic innego jak konsolidacja na wykresie o niższym interwale. W przypadku wykresu 1-godzinnego, ruch przybrał formę trójkąta, gdzie miała właśnie miejsce próba wybicia jego dolnego ograniczenia.

Można powiedzieć, że test wsparcia trójkąta zakończył przełamaniem, ponieważ zamknięcie świecy wypada pod tym poziomem. Daje to szanse na krótkoterminowe spadki w kierunku poziomu 14 dolarów, gdzie znajdują się minima środowej sesji.

Zobacz też: Dolar traci najmocniej od lat. Popyt może jednak wrócić w przyszłym tygodniu

Pokonanie poziomu 14 dolarów wskazywałoby jednocześnie na wybicie w dół z omawianej formacji inside bar. Kluczowa strefa wsparcia przy takim scenariuszu znajduje się w pobliżu 13,00 – 13,25 USD.

Alternatywnie, powrót kupujących i wybicie maksimów świecy matki formacji inside bar (14,70) dawałoby szansę na test okrągłego poziomu 15 dolarów.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres 1-godzinny kursu srebra - 27 marca 2020 r.
Wykres 1-godzinny kursu srebra – 27 marca 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here