Naga MarketsKurs srebra między 50 a 200 okresową średnią. Pozytywne prognozy Credit Suisse i CommerzbankuW ostatnim czasie kilku graczy instytucjonalnych opublikowało swoje prognozy dla rynku srebra. Bardzo pozytywnie na temat perspektyw kruszcu, wypowiadają się ekonomiści Credit Suisse, którzy spodziewają się wznowienia głównego trendu wzrostowego. Uważają oni, że to co dzieje się od początku lutego jest tylko korektą w ponad rocznym trendzie wzrostowym.

Spodziewany powrót do głównego trendu

Dla Credit Suisse, długoterminowy cel nie ulega zmianie i cały czas jest to poziom 30,72 USD (następny cel to 35,23 USD), mimo że korekta może ich zdaniem potrwać jeszcze przez dość długi okres czasu. Jako na główny poziom wsparcia wskazuje się okolice 24 USD. Z kolei Karen Jones, szef zespołu FICC Technical Analysis Research w Commerzbanku, zwraca uwagę na 55 dniową średnią ruchomą. W obecnym trendzie, gdy cena była poniżej niej, oznaczało to już dość dojrzałą korektę, która chyliła się ku końcowi. Tak może być i tym razem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dopiero jednak powrót ponad 26,69 USD czyli ponad szczyt z połowy marca, wzmocni znacząco presję popytową. Zdaniem analityka Commerzbanku, srebro ma za sobą na tyle dużą korektę, że obecnie strona popytowa jest dobrze przygotowana na wybicie ponad wspomnianą średnią ruchomą. Takie wybicie będzie wiązało się z dalszym wzrostem notowań do 26,69 USD, a następnym celem będzie już 30,09 USD.

Kurs między dwoma średnimi

Ekspert Commerzbanku wskazuje także na dynamiczne wsparcie jakim jest odbicie od 200 okresowej średniej ruchomej (na wykresie w kolorze niebieskim). Generalnie jego analiza skupia się na tych dwóch średnich, z których wybicie wskaże kierunek na dłuższy termin. Z uwagi na szerszy trend, preferowane jest wybicie górą, które zakończy kilkumiesięczną korektę spadkową.

silver

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here