Naga MarketsKurs srebra kontynuuje wzrosty. Najwyższy poziom notowań od 2017 rokuSrebro jest gwiazdą bieżącego tygodnia na rynkach surowcowych. Podczas wczorajszej sesji notowania srebra zwyżkowały o prawie 7%, przekraczając tym samym poziom 21 USD za uncję. Natomiast dzisiaj rano ceny srebra kontynuują ruch wzrostowy i chwilowo sięgały już okolic 22,80 USD za uncję. To najwyższy poziom notowań tego kruszcu od 2017 roku.

Niemniej, już dzisiaj wyraźniej widoczna jest presja strony podażowej na rynku srebra, a wskaźniki sugerują wykupienie tego rynku. To oznacza, że po tak dynamicznych zwyżkach, możemy mieć do czynienia z konsolidacją lub odreagowaniem spadkowym, wynikającym chociażby z chęci realizacji zysków przez niektórych inwestorów.

Niemniej, średnio- i długoterminowe perspektywy dla cen srebra pozostają dobre. Na fali ultraluźnej polityki monetarnej kluczowych banków centralnych świata oraz możliwości przedłużenia się kryzysu gospodarczego na najbliższe lata, inwestorzy mogą chętnie dodawać metale szlachetne do swojego portfela – nie tylko złoto, uznawane za bezpieczną przystań, ale także srebro.

Notowania srebra – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here