Naga MarketsKurs ropy zyskał dzięki szczepionce na Covid-19, wróci jednak do spadkówPomimo chwilowej iskry optymizmu spowodowanej wiadomościami o nowej szczepionce przeciwko koronawirusowi, na początku tego tygodnia cena ropy spadła. W szczególności kurs ropy naftowej WTI osuwał się o 1,5% do 39,69 dolarów za baryłkę. Nastąpiło to po początkowym skoku notowań o 8% po ogłoszeniu przez firmę Pfizer 90-procentowej skuteczności eksperymentalnej szczepionki przeciwko Covid-19. W czwartek notowania znajdują się jednak ponownie powyżej poziomu 41 dolarów za baryłkę, utrzymując na wysokości dwumiesięcznych maksimów.

  • Wzrost o 8% był największym dziennym zyskiem czarnego złota w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Skok ten mógł być jednak krótkotrwały
  • David Jones z Capital.com sugeruje, że cena ropy będzie musiał zdyskontować obawy dotyczące rynkowego popytu na surowiec
  • Potencjalne strefy spadków ropy WTI to psychologiczny poziom 40 dolarów, a następnie dołek 37,25 dolarów z 6 listopada

Szczepionka od Pfizera wpłynęła na kurs ropy naftowej

Szczepionka z pewnością będzie miała korzystny wpływ na ceny ropy naftowej w dłuższej perspektywie, co podkreślił również JP Morgan. Jednakże ropa naftowa nadal pozostaje aktywem krótkoterminowym. I zanim prognozy ponownie wskażą na jakiekolwiek znaczące zyski, należy najpierw przezwyciężyć utrzymującą się nierównowagę między podażą a popytem.

 – A w związku z obecnymi lockdownami w większej części Europy, prognoza listopadowa dotycząca ropy naftowej wygląda ponuro. Ograniczenia w ruchu już teraz prowadzą do zmniejszenia popytu i pomimo chwilowego wzrostu notowań, w listopadzie najprawdopodobniej dojdzie do dalszych spadków cen ropy WTI i innych jej mieszanek – komentował David Jones.

Eksperci przewidują spadek popytu o 1 milion baryłek dziennie przynajmniej do końca roku, co już teraz wiele mówi o cenach ropy naftowej w kolejnych tygodniach listopada oraz grudnia. Jest pewne, że minie kilka miesięcy zanim szczepionka zostanie udostępniona i będziemy mogli zacząć przygotowywać bardziej optymistyczną prognozę dla rynku czarnego złota.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

Technicznie rzecz biorąc, dopóki ropa WTI utrzymuje się nad poziomem 40 dolarów za baryłkę nie można wykluczyć wzrostów. Potencjalne cele dla takowych to 42 dolary (szczyt z 20 października), 43,60 dolarów (szczyt z 5 sierpnia) oraz 44 dolary (dołek z 28 lutego).

Zejście poniżej wspomnianego wsparcia otwiera natomiast drogę do bardziej fundamentalnie logicznych spadków. Poziomy te to kolejno 37,25, 36,40 oraz 34,50 dolarów, czyli dołki z 6 listopada, 8 września i 15 czerwca.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChaos w USA źle wpływa na rynki – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułPGE przeprowadziła testy przedwdrożeniowe sieci łączności LTE450
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here