Logo ropy naftowejKurs ropy naftowej WTI podczas kolejnej sesji handlowej spada poniżej poziomów 54 dolarów, nadbijając boxa wyznaczonego do re-akumulacji oraz wykonuje kontrę. Surowiec oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 54 dolarów, sprawiając, że scenariusz zaczyna się powoli realizować. Podczas poprzednich analiz surowca wskazywane było, że surowiec może nadbić obecne poziom wsparć tak, aby wyładować do końca sentyment spadkowy – oraz kontynuować wówczas już wzrosty. Obecnie warto zwrócić uwagę na kontekst H4 surowca oraz przyjrzeć się najbliższym poziomom wsparcia – które będą kluczowe dla kolejnego rozgrywania surowca. 


Kurs ropy WTI utrzymuje projekcyjne poziomy – surowiec na wykresie H4

  • Ropa wyhamowuje chwilowo spadki – oczekuje się nadal podtrzymanych poziomów wsparć,
  • Celem dla ewentualnego wykonania podejścia będzie strefa 57,75 dolarów za baryłkę.

Po serii spadków, które pokrywały lukę wzrostową na surowcu – ten wyhamowuje dalszej zejścia, skupiając się na strefie planowanej podczas ostatniej analizy surowca. Mowa w poprzednim spojrzeniu była przede wszystkim o tym, że czas, aby “czarne złoto” zaczynało scenariusz odbijania po wcześniejszych spadkach, jednak aby można było tego dokonać – wcześniej dobrze byłoby, aby surowiec jeszcze raz zszedł poniżej dołka oraz ponownie odbił. Omawiane to było m.in również na porankach z rynkami – co w tym momencie zdaje się surowiec własnie wykonać.

Aby dołączyć zatem do póki co realizowanego scenariusza pro-wzrostowego, trzeba wyczekać choćby niewielkiej konsolidowania się wykresu obecnych przedziałach cenowych. Potrzebne jest to aby stwierdzić, czy faktycznie ropa może dokonywać z tych rejonów re-akumulacji. Jeśli tak, wówczas pierwszym celem dla wykresy będzie poziom 57,75 dolarów za baryłkę, który oddalony jest od boxa re-akumulacyjnego o niemal 3,5 dolara.

wykres Kurs ropy WTI H4 02.10.2019
Kurs ropy WTI H4 02.10.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here