Naga MarketsSzyb wydobywczy ropy naftowejRopa WTI znacząco straciła na zmienności w ostatnim okresie. Korzystając ze wskaźnika ATR, można odczytać, że aktualna jego wartość to ok. 1$, gdzie jeszcze niedawno było to pięć razy więcej.

Czy brak zmienności to zapowiedz spadków?

Pionowe linie na wykresie pokazują podobne wartości tego wskaźnika. Nie trudno zauważyć, że była to zapowiedz wzmożonej aktywności obu stron transakcji.

Niestety to narzędzie nie wskaże nam, w którą stronę wykres będzie zmierzał. Dlatego warto sprawdzić, jak zachowuje oscylator relatywnej siły. Opuścił on strefę wykupienia i kieruje się na południe, Brak zdecydowania sprawił, że powstała seria szczytów, na której można oprzeć spadkową linię trendu tego wskaźnika.

Wracając do pionowych linii, to dwa (IV 2019 i I.2020) z trzech przypadków miały podobne układy co zostało zaznaczone zielonymi prostokątami. Wtedy ropa WTI weszła w fazę spadkową o minimalnym zasięgu 15 USD.

Czy i tym razem będzie podobnie?

Warto zwrócić uwagę na cenę 41$. Jest to miejsce, gdzie utworzyła się marcowa luka spadkowa. Zjawisko „domknięcia” luki nie jest czymś nowym, często jest to zapowiedz, ruchu zgodnego z kierunkiem powstania luki.

W naszym przypadku oznaczałoby to przecenę tego surowca. Najbliższe wsparcie to czerwona linia 36.50$, kolejne to 30$.

Jeżeli podaż nie wykaże zainteresowania takim obrotem sprawy, to wkrótce cena WTI może dotrzeć do równej wartości 50USD. Było to ważne miejsce, które pełniło rolę wsparcia, zanim cena nie uległa załamaniu na początku tego roku. Wymienność ról jest dobrym argumentem, aby cena powróciła w te obszary.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here