Napis ropy WTI notowania surowcaKurs ropy naftowej WTI (west texas intermediate) podczas wtorkowej sesji handlowej spada – zgodnie z założeniem, jakie prezentowane było podczas odpraw traderów. Ropa WTI oscyluje wokół ceny 63,40 dolara za baryłkę sprawiając wrażenie, że opór na którym czarny surowiec się znajduje reaguje klasycznie. W tym momencie istnieje również spora szansa na wypełnienie struktury rozrysowanej podczas porannych analiz wykresie. Spójrzmy na surowiec z perspektywy interwału czasowego H4. 


Sentyment odrabiana strat na ropę WTI widoczny jest już praktycznie od początku roku, kiedy ropa nie tylko wykonała znaczne podejście, ale również utworzyła całkiem nowe sygnały wzrostowe sugerujące, że do końca roku istnieje spory potencjał całkowitego odrobienia strat. Wcześniej jednak na surowcu powinniśmy zobaczyć korektę ponieważ jak dotąd niewiele razy mieliśmy okazji taką zobaczyć. Dotarcie ropy do ważnego poziomu oporowego oznacza właśnie możliwość zejścia surowca w okolice poziomu 62 dolarów za baryłkę. Warto obserwować obecne poziomy.

Kurs ropy WTI spada – surowiec na wykresie H1

Z perspektywy interwału czasowego H4 na surowcu warto zwrócić uwagę na obecny schemat – który sugeruje, że możliwość wygenerowania niewielkiej nawet korekty jest bardzo prawdopodobny. W tym momencie poziomem docelowym, na którym powinni skupić się inwestorzy przy analizie kursu ropy tego runku jest zdecydowanie poziom 62 dolarów za baryłkę, gdzie odbicie z tej strefy jest bardzo prawdopodobne na zasadzie wykonania kolejnego impulsu wzrostowego. Dołączenie z tego miejsca do dalszych wzrostów w terminie kolejnych 3 – 4 tygodni powinno zaowocować dojściem surowca do okolic 68 dolarów – tak jak zostało to przedstawione na załączonym poniżej wykresie.

wykres OIL WTI H4 16.04.2019
OIL WTI H4 16.04.2019

Dalej – oczekiwana jest ponowna korekta oraz finalny ruch wystosowany z obozu byków do poziomy nawet 75 dolarów za baryłkę. Choć termin wykonania projekcji jest odległy w czasie, warto wziąć pod uwagę tego typu scenariusz.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here