Naga MarketsSzyby wydobywcze ropy na tle zachodzącego słońca wiadomosciKurs ropy naftowej WTI podczas ostatnich pięciu sesji przecenia się nieco ponad 9 procent. Dla inwestorów surowcowych jest to okazja do wyszukiwania potencjalnych miejsc dołączenia do trendu lub wyszukiwania kontr obecnego ruchu spadkowego. Zmienność jest duża, a to daje wiele możliwość – zwłaszcza dla inwestorów intraday. Dlatego warto przyjrzeć się obecnej sytuacji technicznej czarnego złota, które zdaje się, że dotarło do bardzo ważnego miejsca na wykresie. Spadki do zakresu 54 dolarów za baryłkę były oczekiwane, jednak tempo oraz nadbicie tej strefy sprawia, że ostrożność podczas handlu jest zalecana. Spójrzmy zatem an wykres H4 ropy WTI w poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania do handlu najbliższe sesje. 


Kurs ropy WTI w ważnym miejscu – surowiec na wykresie H4

  • Kurs ropy mocno traci w ciągu ostatnich pięciu sesji handlowych,
  • Od surowca oczekuje się dalszych spadków na wyładowanie sentymentu spadkowego,
  • Wcześniej jednak surowiec może odbić na korektę spadków,
  • Poziomem, który może ropa osiągnąć przed dalszym spadkiem to strefa 56 USD.

Notowania ropy naftowej to teraz temat numer jeden wśród głównych mediów. Jednym z powodów, które przypisuje się spadkom ropy to opanowujący Chińskie (i nie tylko) miasto Wuhan wirus 2019-nCoV zwany również koronawirusem. Można w to wierzyć lub nie – jednak sama technika na długo przed wybuchem epidemii wskazywała na spadki do obecnych poziomów. Trend spadkowy pojawił się na ropie praktycznie od czasu zniesienia “ruchu USA – Iran”, kiedy ceny czarnego złota zostały nagle napompowane przez konflikt na Bliskim Wschodzie.

Od tamtego momentu dwa cele wytyczone były dla spadku surowca – strefa 57 dolarów za baryłkę oraz późniejsza strefa (po korekcie, która w gruncie rzeczy nie pojawiła się jak tego oczekiwałem) 54 USD. W tym momencie cena ropy osiągnęła strefę 53,80 USD, co oznacza zwyczajne zrealizowanie poziomów oczekiwanych od kilku tygodni.

wykres Oil WTI H4 26.01.2020
Oil WTI H4 26.01.2020

Inwestorzy po takich spadku oczywiście powinni uważać z łapaniem noża – a więc wchodzeniem w pozycji długie tylko dlatego, że rynek się przecenił. Niemniej jednak – faktycznie po takiej przeczenie można szukać możliwych sygnałów wskazujących na możliwość wygenerowania ruchu na kontrę dotychczasowych spadków (korektę). Miejscem, do którego rynek może wykonać ruch wzrostowy to 56 USA, będące obecnie układem wspierającym dalsze spadki. Żeby jednak rozegrać ruch ku górze trzeba wyczekać wyhamowania spadków i wyraźnej krótkoterminowej sekwencji wzrostowej (budowa wyższych dołków).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here