Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyKurs ropy naftowej WTI podczas ostatnich sesji dociera do ważnego poziomu oporowego – zakresu 60 – 61 USD za baryłkę. Poziom ten oczekiwany był przez inwestorów od dłuższego czasu, kiedy sentyment wzrostowy nabierał na surowcu siły. W tym momencie już osiągnięty poziom zdaje się reagować na cenę, kiedy ropa podczas piątkowej sesji handlowej odbija od tego zakresu. Inwestorzy surowcowi przeglądają się dalszej reakcji – która może wygenerować zejście nawet liczące 4 – 5 dolarów na baryłkę osiągając zakres 56,5 – 56 USD. 


Kurs ropy WTI dociera do oporu. Reakcja może wywołać korektę – surowiec na wykresie D1

Podczas piątkowej sesji handlowej – inwestorzy surowcowi mogli zauważyć istotną reakcję kursu surowca na poziom 61 USD – 60 USD za baryłkę. Jest to strefa już od dawna wyczekiwana, jeśli chodzi o możliwość wygenerowania cofnięcia na surowcu, po serii wzrostów trwających już na ropie WTI od dłuższego czasu. Jeszcze podczas ostatniego przeglądu pisanego 15 grudnia spojrzenie na rynek oczekiwało właśnie tego testu – który podczas ostatniej sesji idealnie został zrealizowany. W tym momencie oczekuje się nie tylko dalszego odbijania, ale również głębszego zejścia – nawet w rejony, które uważa się za docelowe dla dalszej kampanii sprzedażowej – 56,5 USD – 56,0 USD za baryłkę.

Zobacz również: Cena ropy wzrośnie dzięki korzystnej sytuacji na świecie – prognozy na 2020 rok

wykres Kurs ropy WTI D1 22.12.2019
Kurs ropy WTI D1 22.12.2019

Aby rozegrać tego typu przecenę, która w sumie sięgać może nawet 4 – 5 USD na baryłce warto będzie przyglądać się surowcowi podczas kolejnych sesji handlowych. Dokładniej ujmując – przyglądać się reakcji po każdorazowym podbiciu ceny ponownie w rejony 60 dolarów. To właśnie ostatnie chwile, które powinny zdecydować, czy surowiec nadawać się będzie do handlu na krótko – czy też kontynuować będzie zbudowaną tendencję wzrostową. Zdaje się, że jeśli by handlować schematem 4 USD jako potencjalny TP oraz 1 USD jako potencjalna pozycja obronna typu stop loss – wówczas R:R dla takiego scenariusza wynosiłby 4:1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here