Szyb wydobywczy ropy naftowejKurs ropy naftowej podczas kolejnej sesji handlowej tygodnia wskazuje na dalszą kontynuację wzrostów, mimo mocniejszej korekty ostatnich wzrostów. W tym momencie surowiec oscyluje wokół poziomu 58,90 dolarów za baryłkę, sugerując możliwość wygenerowania kolejnego podejścia – nawet do okolic 61,2 dolarów za baryłkę. Oznaczałoby to mocniejszy powrót popytu oraz dalsze utrzymanie mocnej ropy, która może zacząć przeszkadzać głównym indeksom giełdowym w dalszych wzrostach. Spójrzmy zatem na wykres H1 w jaki sposób można będzie w ciągu najbliższych godzin handlowych rozegrać surowiec w handlu intraday.


Kurs ropy WTI nadal silny – surowiec na wykresie H1

  • Surowiec wykonuje korektę ostatnich wzrostów, jednak nadal oczekiwane są dalsze wzrosty,
  • Tym razem celem dla surowca będzie strefa 60,8 – 61,2 dolarów za baryłkę.

W ciągu ostatnich dni ropa naftowa przechodzi ciekawe chwile – podczas gdy atak na jedną rafinerii powoduje, że kurs ropy strzela w jednym momencie na bardzo wysokie poziomy. Podczas ostatniej sesji ropa próbowała wykonać zdrową korektę ostatnich podejść – i nic w tym dziwnego, kiedy luka na wykresie stanowi 10 procent notowań. Jednak dzisiejsza, czwartkowa sesja handlowa sprawia, że kurs surowca rozpoczyna kolejne odbicie od strefy lokalnego wsparcia na strefie 57,60 dolarów za baryłkę.

Obecnie – można będzie rozegrać dalsze wzrosty, ponieważ jak mogłoby się wydawać – siła ropy nadal jest duża a atakowana może być dziś strefa nawet 61,2 dolarów za baryłkę. Aby rozegrać taki scenariusz dołączenie do pozycji długich może nastąpić po aktualnych cenach z ryzykiem pod ostatnią świecę H1 lub moment wyczekania odpowiedniej korekty wchodzącej ponownie w zakres boxa oznaczonego na poniższym wykresie. Celem będzie zakres cen 60,8 – 61,2 dolarów za baryłkę.

wykres Kurs ropy WTI H1 19.09.2019
Kurs ropy WTI H1 19.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here