Kurs ropy WTI podbija do 41,70 USD. Obecnie WTI ma szansę na dalsze wzrosty po korekcieKurs ropy naftowej WTI podczas ostatnich kilku sesji pokazał siłę. Choć jeszcze do niedawna można było zaobserwować mony sentyment spadkowy, obecnie rynek byka najwyraźniej się obudził – co widać dobrze po wykresie H4 surowca. W tym momencie korekta na walorze zepchnęła rynek do zakresu 41 USD, jednak wszystko wskazuje na to, że dalsze wzrosty mogą być widoczne. Czy ropa utrzyma swoje sekwencyjne wsparcie cenowe? Spójrzmy na walor z wyższego interwału czasowego.

  • Ropa naftowa podczas ostatnich sesji mocno odbiła się od dna
  • Rynek WTI w międzyczasie zdążył przetestować zakres 41,70 dolarów 
  • Obecnie rynek zaczął wykonywać korektę, jednak wsparcie nadal trzyma
  • Jeśli zakres 40,35 USD utrzyma się, będzie można mówić o dalszych wzrostach

Kurs ropy naftowej atakuje górne ograniczenia – WTI na wykresie H4

Kurs ropy naftowej podczas ostatnich sesji mógł zaskoczyć – zwłaszcza osoby handlujące na krótką, próbujących złapać szczyt, który jak dotąd pojawił się tylko na moment w przedziale 41,70 USD za baryłkę. Obecnie rynek wybronił zakres wspomniany przed momentem i wykonuje zdroworozsądkową korektę, która może podczas kolejnych sesji dać okazję do szukania ponownego dołączenia do wzrostów. Jeśli obóz byków będzie chciał podtrzymać sentyment wzrostowy, wówczas rynek nie powinien przekraczać rozrysowanego na poniższym wykresie zakresu wsparcia.

Spadek do zakresu 40,50 USD – 40,10 USD może zatem służyć wykresowi do wyhamowania dalszych spadków oraz wygenerowania kolejnego sygnału do wzrostów. Przełamanie tego zakresu dopiero świadczyć będzie o dalszej zależności spadkowej, która obecnie ma małe szanse powodzenia. Jeśli obóz byków nadal przejmować będzie inicjatywę, a obecne zejście faktycznie jest jedynie korektą – górne poziomy tj. 42,40 USD za baryłkę mogą być osiągnięte jeszcze w kolejnym tygodniu handlowym.

wykres Kurs ropy WTI H4 19.09.2020
Kurs ropy WTI H4 19.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here