wydobycie ropyKurs ropy naftowej WTI podczas czwartkowej sesji handlowej wykonuje korektę ruchu wzrostowego dnia poprzedniego. Surowiec w momencie pisania analizy oscyluje wokół ceny 55,60 USD za baryłkę, wcześniej osiągając poziomy docelowe dla kampanii wzrostowej. Celem dla surowca była strefa 57 dolarów za baryłkę, a dokładniej zakres 57,06 USD – 57,35 USD, która osiągnięta została zaraz po godzinie 14:00 środowej sesji handlowej. W tym momencie mimo tworzącej się korekty ruchu wzrostowego widać, iż nadal respektowane są ważniejsze strefy. Dlatego warto spojrzeć na wykres H4 ropy. 


Kurs ropy naftowej WTI dociera do zakładanego celu – surowiec na wykresie H4

  • Surowiec spełnia warunki poprzednich analiz docierając do strefy docelowej dla pozycji długich,
  • W tym momencie korekta ostatnich wzrostów może zostać pogłębiona – oczekuje się mocniejszego zejścia,
  • Celem dla struktury spadkowej może okazać się poziom 54,6 dolara za baryłkę.

Kurs ropy naftowej nie zaskakuje podczas ostatnich ruchów. Notowania przekraczają podczas wczorajszej – środowej sesji handlowej – zakres 57 dolarów za baryłkę, co oznacza, że cel z ostatnich analiz został wykonany. To dobrze świadczy o ostatniej sekwencji, jednak zdaje się, że surowiec może podczas najbliższych dni wykonać głębszą korektę ostatnich wzrostów. Z drugiej również strony – tego się oczekuje, ponieważ cały czas tendencja spadkowa biorąc pod uwagę szerszy kontekst – coraz to niższe szczyty tworzone na przestrzeni ostatniego miesiąca.

W tym momencie patrząc na wykres oraz strukturę potencjał spadku do okolic 54,60 dolarów za baryłkę jest relatywnie duży, dlatego warto skupić się na wyszukaniu odpowiedniego sygnału sprzedażowego. Takim może okazać się moment, w którym surowiec dotrze ponownie do zakresu 56.20 – 56.50 dolara za baryłkę surowca, oraz pokaże kolejne wyhamowanie wzrostów w tej okolicy. Wówczas pozycje typu short będą miały potencjał rozwinięcia się z celem – wspominanego już poziomu 54,60 dolarów za baryłkę.

WYKRES Kurs ropy WTI H4 22.08.2019
Kurs ropy WTI H4 22.08.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here