Naga MarketsRynki finansowe wyciszają się przed weekendem przy braku istotnych wydarzeń. Rynek akcji w Azji walczy o zielony finisz tygodnia. Na FX USD oddaje zyski z czwartku. Ropa naftowa WTI odbija ponad 39 USD/b.

Rynki finansowe wyciszają się przed weekendem przy braku istotnych wydarzeń

Akcje w Azji zmierzają na wypracowania wzrostów w skali całego tygodnia i starają się otrząsnąć z niezdecydowania, jakie towarzyszyło czwartkowemu handlowi na Wall Street.

Ogólnie jednak ostatnie godziny nie przyniosły istotnych impulsów mogących ożywić zmienność, przynosząc chwilę oddechu od obaw o drugą falę zachorowań na koronawirusa.

Nowe przypadki na Florydzie były powyżej średniej z ubiegłego tygodnia, a liczba hospitalizacji w Teksasie wzrosła o kolejny rekord.

Tymczasem czołowy epidemiolog w Chinach twierdzi, że szczyt epidemii nowego wirusa w Pekinie już minął.

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,6 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,7 proc., a koreański KOSPI traci 0,1 proc.

Futures na S&P500 rośnie o 0,2 proc., a kontrakt na DAX jest wyżej o 0,1 proc.
Na rynku walutowym mamy odwrót od czwartkowej aprecjacji USD do walut G10.

Zmiany są jednak skromne z najsilniejszym NOK zyskującym tylko 0,3 proc. EUR/USD stabilizuje się tuż nad 1,12. GBP/USD wypracowuje bazę nad 1,24. AUD/USD krąży przy 0,6850. EUR/PLN cofa się pod 4,45.

Kontrakty futures na ropę naftową kontynuują wzrosty po tym, jak producenci OPEC i sojusznicy obiecali wywiązać się ze zobowiązań dotyczących ograniczenia podaży, a dwa duże podmioty handlujące ropą naftową stwierdziły, że popyt rośnie. Kontrakt na WTI zyskuje dziś prawie 1 proc. do 39,4 USD/b.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here