Naga MarketsCena ropy nafotwejOd początku tygodnia cena ropy WTI na rynkach utrzymuje się powyżej poziomu 40 USD za baryłkę i blisko 4-miesięcznych szczytów. W stabilizacji nie przeszkadza raport Departamentu Energii USA, z którego wynika, że zapasy ropy w amerykańskich magazynach wbrew oczekiwaniom urosły.

Cena ropy WTI  utrzymuje się powyżej poziomu 40 USD za baryłkę

Z raportu DoE wynika, że stan magazynów w Cushing, zwiększył się po raz od dwóch miesięcy. Zapasy w hubie położonym w stanie Oklahoma podniosły się o 2,2 miliona baryłek. W całych Stanach wzrosły z kolei o 5,7 mln baryłek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Informacje o rosnącym stanie zapasów są równoważone przez dyscyplinę w utrzymywaniu poziomów produkcji w krajach porozumienia OPEC+. Niepokojącym czynnikiem, działającym na stronę popytową są napływające każdego dnia informacje o wzrostach liczby zachorowań na COVID 19.

Z drugiej strony rosnące zapotrzebowanie na benzynę, które osiągnęło poziom 8,8 miliona baryłek na dzień. W zeszłym tygodniu zapasy benzyny w USA zmniejszyły się o 4,8 miliona baryłek.

Zapotrzebowanie wprawdzie jest na poziomie z marca, ale wciąż niemal 10 proc. poniżej pułapów obserwowanych normalnie o tej porze roku. Słaby popyt na paliwo do ciężarówek i zastosowań przemysłowych skutkuje natomiast wzrostem zapasów destylatów do poziomów nienotowanych od 1983 roku.

Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę ropy stały się ostatnich tygodniach ogólne nastroje na rynkach finansowych. Inwestorzy zdyskontowali już efekt pandemii w marcowym załamaniu cen.

Teraz inwestorzy widzą szansę na szybkie odbicie w gospodarce, co widać po rosnącym rynku akcji. Lepsze perspektywy gospodarcze oznaczają także wzrost popytu na czarne złoto w niedalekiej przyszłości. Z technicznego punktu widzenia wsparcie dla ropy znajduje się na poziomie około 39,6 USD a opór napotyka na poziomie lekko poniżej 41 USD za baryłkę.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here